Rastlina mesiaca

V období kvitnutia je táto drevina neprehliadnuteľná. Je obsypaná množstvom drobných, najčastejšie žltých, oranžových, karmínových alebo žltočervených kvetov.

 

 

Pýši sa nimi dokonca niekoľko kultivarov. Bielo kvitnúce bergénie sa výborne uplatnia v moderných mestských záhradách a v minimalistických výsadbách.

 

Ak obľubujete jar, snežienky by vo vašej záhrade rozhodne nemali chýbať. Patria totiž medzi prvé kvitnúce záhradné rastliny a ponúkajú viac než by ste čakali.

 

 

V období, keď dokvitajú letničky a trvalky, prichádza na scénu krásne vyfarbená okrasná kapusta. Mladé rastliny dostanete kúpiť v  záhradníctvach a hneď si ich aj môžete vysadiť.

Mäta patrí v poslednej dobe k viac vyhľadávaným záhradným rastlinám. Vybrať si môžete dokonca z viacerých veľmi zaujímavých kultivarov. Mäta je trendová a moderná rastlina, jej pestovanie je veľmi jednoduché.

Táto nádherná a krehko pôsobiaca trvalka, bola kedysi bežnou súčasťou záhrad. Aktuálne sa do nich vracia, obľuba tejto rastliny opäť narastá. Pestovať ju možno v tradičnej vidieckej aj modernej mestskej záhrade.

Cheirant voňavý (Erysimum cheiri) je dvojročná rastlina, ktorá sa veľkej obľube tešila hlavne v minulosti. Bola súčasťou azda každej dedinskej záhrady a údajne aj symbolom lásky a náklonnosti. Záujem o túto krásnu rastlinu opäť ožíva.

Kosatce, ktoré majú v pôde cibule, nepatri k často pestovaným. Vynikajú pritom svojou farebnosťou, pôvabom a nenáročnosťou. Kvety sa objavujú často ešte v období, keď sa topí sneh. O to vzácnejšie pôsobia.