Rastlina mesiaca

ezminauvod2019

Sú celoročne zelené, zaujmú krásnymi lesklými listami, ozdobujú ich aj plody, najčastejšie červené. Cezmíny sú dokonca v mnohých krajinách symbolom Vianoc.

 

krokosmia uvod

Bohato olistený trs týchto rastlín, plný prekrásnych oranžových alebo žltých, príjemne voňajúcich súkvetí je v tomto období ozdobou každého kvetinového záhona.

 

echanacea2

Jej kvety sú ružové ale aj biele, červené, žlté, oranžové alebo dokonca zelenkasté s typickým tmavším terčom. Najkrajšie vynikne skupinka niekoľkých jedincov.

 

 

zanovet

V období kvitnutia je táto drevina neprehliadnuteľná. Je obsypaná množstvom drobných, najčastejšie žltých, oranžových, karmínových alebo žltočervených kvetov.

 

 

bielabergenia

Pýši sa nimi dokonca niekoľko kultivarov. Bielo kvitnúce bergénie sa výborne uplatnia v moderných mestských záhradách a v minimalistických výsadbách.

 

snezienky2019

Ak obľubujete jar, snežienky by vo vašej záhrade rozhodne nemali chýbať. Patria totiž medzi prvé kvitnúce záhradné rastliny a ponúkajú viac než by ste čakali.

 

 

kapusta v

V období, keď dokvitajú letničky a trvalky, prichádza na scénu krásne vyfarbená okrasná kapusta. Mladé rastliny dostanete kúpiť v  záhradníctvach a hneď si ich aj môžete vysadiť.

mata rm m

Mäta patrí v poslednej dobe k viac vyhľadávaným záhradným rastlinám. Vybrať si môžete dokonca z viacerých veľmi zaujímavých kultivarov. Mäta je trendová a moderná rastlina, jej pestovanie je veľmi jednoduché.