Záhradná prax

Rozhodli ste sa v tomto roku venovať viac času aj trávniku vo svojej záhrade? Ak v tomto období pracujete z domu, môžu byť prvé jarné práce s trávnikom pre vás relaxom.

 

 

Pestrofarebná a voňavá jar je pred dverami. Kým sa však budete môcť potešiť pohľadom na rozkvitnuté záhony, mali by ste uskutočniť zopár dôležitých zásahov.

 

Farebná a voňavá jar je síce ešte v nedohľadne, no už teraz si môžete vytvoriť prvú kvetinovú kompozíciu. V predaji je viacero pekne kvitnúcich jarných rastlín.

 

 

Vonkajšie okenné parapety, výklenky v stenách, rôzne múriky alebo vonkajšie komody ani teraz nemusia zostať bez peknej zelene. V predaji nájdete mnohé zaujímavé druhy.

 

 

Ak sa rozhodnete pre založenie trávnika položením hotového trávneho koberca, budete mať trávnatú plochu k dispozícii prakticky okamžite. Ako je najlepšie postupovať? Na čo nezabudnúť? 

 

 

Jednou z možností, pre ktorú sa môžete rozhodnúť, je podoba vyvierajúcich kameňov. Poradíme vám, ako si túto fontánku vytvoríte svojpomocne.

 

 

V období, kedy sú jarné cibuloviny krásne rozkvitnuté, je najvyšší čas vysadiť si druhy, ktoré budú postupne rozkvitať počas celého leta. Poradíme vám na čo najviac prihliadať. 

 

Uskutočniť ho môžete podľa počasia každoročne od začiatku roka až do polovice marca. Rezom drevine neublížite, prispejete k jej celkovej atraktivite a dlhovekosti.