Záhradná prax

Kvetinové, bylinkové alebo zeleninové záhony si môžete olemovať netradične – s využitím vlastnoručne vyrobeného, vypletaného plôtika.

 

Atraktívna zeleň môže aj počas zimy skrášľovať dvory, vstupné priestory do domu, terasy či balkóny. Stačí si vybrať a vysadiť správne druhy rastlín a použiť vhodné kvetináče.

 

Ani na jeseň nemusia kvetináče zívať prázdnotou. Môžete si ich naplniť čerstvým substrátom a vysadiť do nich množstvo zaujímavých a typicky jesenných rastlín.

 

Najlepšie ak to stihnete do konca septembra alebo začiatkom októbra. Cibule narcisov totiž potrebujú na kvalitné zakorenenie viac času, dostatok vlahy a teplo.

 

Pravidelne presádzané izbové rastliny sú bohato olistené, pôsobia vitálne a sviežo, dobre odolávajú chorobám a škodcom. Ako postupovať pri presádzaní?

 

Rozkvitnuté čemerice pôsobia kúzelne. Na ich krehké a snehobiele kvety sa ale vyplatí pozrieť aj zblízka. Jedinečnú možnosť budete mať vtedy, ak čemerice umiestnite na stôl.

 

 

Vďaka atraktívnym guľovitým súkvetiam sú klenotom každého kvetinového záhona. Prekvapia dlhou dobou kvitnutia a nenáročnosťou. Poradíme vám, ako postupovať pri výsadbe.

 

 

Muškáty sú obľúbenou súčasťou leta nielen na vidieku, ale aj v mestách. K tomu, aby veľa a dlho kvitli toho nepotrebujú veľa. Ako sa o ne správne postarať?