Rady a inšpirácie

Dôležité je najmä zazimovanie ruží. Keď ste to doteraz nestihli, máte poslednú príležitosť. Korunky stromčekových ruží treba obaliť jutovinou, k ostatným ružiam prihrňte pôdu.

 

Počas leta bývajú súčasťou terás a dvorov rôzne druhy rastlín, ktoré pochádzajú z oblasti Stredomoria. Ich sezóna však skončila. Ako sa o ne postarať pred zimou?

 

Počas jesene už aj v niektorých záhradách v našich končinách možno vidieť dozrievajúce plody ebenovníka rajčiakového, ktoré sú známejšie pod názvom hurmikaki či kaki.

 

Posledné jesenné dni môžete využiť aj na ošetrenie trvácej zeleniny a zazimovanie zeleninových hriadok. Čo je dôležité?

 

Ešte aj v tomto období sa môžete v záhrade pustiť do viacerých potrebných činností. Najdôležitejšie je postupne pripravovať záhradu a rastliny na zimu.

 

Patrí k trendovej a vyhľadávanejšej listovej zelenine. Ešte aj v tomto období vám môže poskytovať úrodu listov, ktoré si pripravíte podobným spôsobom ako špenát.

 

Ľaliovky sú obľúbené a častejšie pestované trvalky. Najkrajšie sú v období kvitnutia. Okrem kvetov ich zdobia úzke, sviežo zelené listy, avšak ich krása sa často koncom leta stráca.

 

Slnečné a teplejšie dni posledných letných dní, chladnejšie noci a občasné zrážky sú ideálnou príležitosťou na výsadbu okrasných drevín, napríklad ihličnanov.