Rady a inšpirácie

dula

Voňavé plody dule boli obľúbené už v dávnych dobách. V súčasnosti opäť narastá obľuba pestovania tejto rastliny. Čo vám dula môže ponúknuť?

 

 

jesenprace20

Vysadili ste si už cibuľoviny kvitnúce na jar? Zaliali ste vysadené jahody, dreviny a vresy? Na čo ďalšie by ste mali v týchto dňoch vo svojej záhrade myslieť?

presadzanie2020

Koniec leta a začiatok jesene je ideálny najmä na výsadbu ihličnanov a vždyzelených drevín. Okrem toho môžete v tomto období dreviny aj presádzať.

 

 

hortenziadubolista

Hortenzie sa pestujú najmä kvôli krásnym súkvetiam. V sortimente týchto obľúbených záhradných rastlín však nájdete aj také, ktoré sa pýšia nádhernými listami.

 

kvetinove leto

Letné obdobie je plné kvetov. Kvitnú letničky, trvalky, ruže, bylinky, viaceré kry a čoraz obľúbenejšie georgíny. Ako sa o rozkvitnuté záhony správne postarať?

 

 

muskatyDIY23 titulna

Muškáty vyzerajú skvele v kvetináčoch, no ich pôvabné kvety využijete aj na prípravu originálnych dekorácií. Ak si z rozrastených muškátov odstrihnete pár kvetov, nič sa nestane. Rastliny prinútite vytvoriť ďalšie.

 

muskaty starostlivost titulna 23

Muškáty vykúzlia na terase či balkóne kvitnúci raj. A hoci vynikajú nenáročnosťou, je dobré dodržať niekoľko rád, vďaka ktorým budú pastvou pre oči počas celého leta až do jesene.

 

malyorgovan

V máji rozkvitajú orgovány. Ich voňavé súkvetia sú príťažlivou ozdobou každej jarnej záhrady. Po čase však vytvoria mohutné kry a preto sa nehodia všade.