Rady a inšpirácie

Bohaté kvitnutie, kompaktný rast a pestovateľská nenáročnosť. Aj tieto vlastnosti charakterizujú jednu z najviac predávaných kvitnúcich izbových rastlín.

 

 

Práve rozkvitá  a uplatní sa v moderných aj tradičných záhradách. Vynikne pred pozadím zo vždyzelených listnáčov a vtedy, ak je vysadená do podrastu jarných cibuľovín.

 

 

Vo februári začínajú rozkvitať prvé cibuľoviny a hľuznaté rastliny. Z povrchu pôdy v miestach, kde ich máte vysadené, opatrne odstráňte vyššiu vrstvu suchých listov.

 

 

Medzi bežne predávanými okrasnými krami nájdete aj druhy, ktoré rozkvitajú počas zimy. V predaji sú často už v tomto období. Vyberte si jedince s kvetmi intenzívnejších farieb.

 

 

Tymián, levanduľa, rozmarín alebo šalvia. Tieto bylinky si často vysádzame aj do črepníkov. Počas zimy sú tu ale viac ohrozené než tie, ktoré rastú na záhonoch.

 

 

V každej záhrade nájdeme miesta, kde sa rastlinám príliš nedarí. Ide napríklad o plochy pod plytko koreniacimi drevinami. Riešenie ponúka vždyzelená pôdopokryvná zeleň.

 

 

Zeleň v zimnej záhrade vyniká v tomto období svojou sviežosťou alebo aj farebnosťou. Mnohé rastliny dokonca kvitnú. Čo urobiť preto, aby boli ešte atraktívnejšie?

 

 

Snežienky môžu krášliť aj v kvetináčoch. Ak ste si na jeseň nestihli vysadiť cibuľky tejto rastliny, počas zimy sa dajú kúpiť predpestované rastliny.