Rady a inšpirácie

Sýto fialové alebo aj biele plody tejto dreviny pripomínajú drobné perličky. Ozdobia záhradné zákutia, pritiahnu pohľady a zasýtia operených návštevníkov záhrad.

 

 

Dôkladne upratať zeleninovú záhradu sa pred zimou nevypláca. Mnohé zeleninové druhy totiž výborne znášajú mráz a dokonca vďaka nemu získajú lepšie chuťové vlastnosti.

 

 

Kortadérie patria k viac pestovaným okrasným trávam. Hoci ide o odolné rastliny, je potrebné sa o ne pred príchodom zimy kvalitne postarať. Čo urobiť preto, aby dobre prezimovali?

 

Voňavé plody dule boli obľúbené už v dávnych dobách. V súčasnosti opäť narastá obľuba pestovania tejto rastliny. Čo vám dula môže ponúknuť?

 

 

Vysadili ste si už cibuľoviny kvitnúce na jar? Zaliali ste vysadené jahody, dreviny a vresy? Na čo ďalšie by ste mali v týchto dňoch vo svojej záhrade myslieť?

Hortenzie sa pestujú najmä kvôli krásnym súkvetiam. V sortimente týchto obľúbených záhradných rastlín však nájdete aj také, ktoré sa pýšia nádhernými listami.

 

Rozkvitá koncom leta a pohľadom na jeho sýto modré kvety sa môžete potešiť ešte aj v októbri. V poslednej dobe sa v ponuke objavujú aj pestrolisté kultivary.

 

 

Koniec leta a začiatok jesene je ideálny najmä na výsadbu ihličnanov a vždyzelených drevín. Okrem toho môžete v tomto období dreviny aj presádzať.