Rady a inšpirácie

Počas letných horúcich a slnečných dní bohato rozkvitajú. Akonáhle sa zhorší počasie alebo prichádza večer, kvety sa zatvoria. Rastlina kvitne až do neskorej jesene.

 

 

V tomto období nájdete v ponuke záhradníctiev nádherne rozkvitnuté ruže a tým aj príležitosť zaobstarať si aj nové druhy a kultivary. Na čo treba prihliadať pri výsadbe?

 

 

Ak máte v záhrade alebo na dvore tienisté miesto s vlhkou pôdou, môžete si sem v tomto období vysadiť papraďorasty. Na výber máte viacero pekných druhov.

 

Vedeli ste, že okrem fuksií, ktoré sa dajú pestovať v črepníkoch môžete mať aj také, ktorým sa bude dariť na záhonoch? Na nich dokážu aj prezimovať.

 

 

Vistéria patrí k nádherne kvitnúcim popínavým drevinám. Každoročne, ak je vysadená na vhodnom mieste, môže bohato kvitnúť. No nie vždy je to tak.

 

 

V období kvitnutia je táto drevina neprehliadnuteľná. Pochádza z oblasti Stredomoria a v posledných rokoch sa stále viac udomácňuje aj v našich záhradách.

 

 

Ak máte v záhrade kyslejšiu a vlhkú pôdu, môžete zvoliť aj takýto netradičný živý plot. Každoročne na jar pekne rozkvitne a zeleňou upúta aj v zime.

 

Rozkvitnuté korunky sa nádherne vynímajú v záhonoch, ale nie vždy ich krása pretrvá do nasledujúcich rokov. Čo pre to urobiť?