Rady a inšpirácie

Hoci popularita týchto nenáročných vždyzelených krov v posledných rokoch utrpela, stále patria k obľúbeným drevinám. Zaujímavé sú hlavne tvarované formy.

 

Od júna do začiatku júla je na to vhodné obdobie. Zožeňte si preto čím skôr osivá týchto dvojročných rastlín a nezabudnite ani na kvalitný výsevný substrát.

 

Prvé letné dní sú ideálnou príležitosťou pustiť sa do upratovania chalúp, povál, pivníc a záhradných domčekov. Dobre však zvážte, čo vyhodíte. Možno sa vám niečo zíde na pestovanie.

 

Zrejme pri jej pestovaní robíte chyby. Najdôležitejšie je pestovať túto popínavú drevinu na slnečnom a teplom mieste. Osvedčená je južná alebo juhovýchodná strana.

 

Ide o nenáročnú a bohato kvitnúcu, nízku pôdopokryvnú drevinu. Uplatní sa na veľmi slnečných a aj suchších miestach s priepustnou pôdou. Rýchlo sa tu rozrastie do šírky.

 

Pri vysádzaní bylinkových alebo trvalkových záhonov na túto rastlinu nezabudnite. Prekvapí vás exotickými kvetmi a konce listov osožia pri bolestiach hrdla.

 

Intenzívnejšie zrážky posledných májových dní sú skvelou príležitosťou na výsevy a výsadby rastlín do voľnej pôdy. Aké rastliny sa vďaka daždivému počasiu rýchlejšie ujmú?

 

Kvitne na prelome jari a leta a súkvetia sú atraktívnou dominantnou každého kvetinového záhona. Ako stračonôžku správne pestovať?