Rady a inšpirácie

Voňavé plody dule boli obľúbené už v dávnych dobách. V súčasnosti opäť narastá obľuba pestovania tejto rastliny. Čo vám dula môže ponúknuť?

 

 

Vysadili ste si už cibuľoviny kvitnúce na jar? Zaliali ste vysadené jahody, dreviny a vresy? Na čo ďalšie by ste mali v týchto dňoch vo svojej záhrade myslieť?

Hortenzie sa pestujú najmä kvôli krásnym súkvetiam. V sortimente týchto obľúbených záhradných rastlín však nájdete aj také, ktoré sa pýšia nádhernými listami.

 

Rozkvitá koncom leta a pohľadom na jeho sýto modré kvety sa môžete potešiť ešte aj v októbri. V poslednej dobe sa v ponuke objavujú aj pestrolisté kultivary.

 

 

Koniec leta a začiatok jesene je ideálny najmä na výsadbu ihličnanov a vždyzelených drevín. Okrem toho môžete v tomto období dreviny aj presádzať.

 

 

Helénium je typická kvitnúca trvalka neskorého leta a začiatku jesene. Má viacero pekných kultivarov so žltými, oranžovými alebo bordovými kvetmi.

 

 

Vysádzať jahodové sadenice s koreňovým balom môžete až do polovice septembra. V tomto období sa dá vybrať aj z množstva zaujímavých odrôd.

 

Na uvoľnené hriadky si teraz môžete vysiať niektoré druhy zeleniny. Zbierať ju budete do príchodu zimy a skoro na jar. Z konkrétnych druhov nezabudnite na špenát.