Záhrada

Nezaspite na vavrínoch. Aj keď je vonku stále ešte chladno, vaša záhrada už vyžaduje zvýšenú pozornosť. Pokiaľ sa o ňu začnete svedomito starať začiatkom jari jari, odvďačí sa vám svojimi plodmi a úrodou po celý rok.

Skôr ako zima zasiahne v celej svojej sile, pripravte svoju záhradu na jej príchod. Aby vás zimné dni nezastihli nepripravených, prináša reťazec BAUHAUS tipy, ako čo najefektívnejšie zazimovať záhradu, jednotlivú zeleň a záhradné jazierko.

K vianočne naladenému interiéru patrí živý vianočný stromček, či už rezaný alebo vysadený v kvetináči. Vianočný stromček však môže byť aj trvalou súčasťou exteriéru.

 

Ich lievikovité, jednoduché alebo plné kvety sú najčastejšie ružové až fialové, vzácnejšie biele. Z jednej stredne veľkej hľuzy môže vyrásť až päť kvetov.

 

Pestujú sa od nepamäti. Vynikajú prekrásnymi, krehko pôsobiacimi a voňavými kvetmi. Ozdobujú ich aj svieže listy, na jar dokonca zaujmú pukmi. Zoznámte sa s bylinnými pivonkami.

 

Veľa ľudí je presvedčených, že vyvýšené záhony sú určené len na pestovanie zeleniny a iných úžitkových rastlín. Vytvoriť sa v nich však dá aj nádherný kvetinový záhon.

 

V minulosti patril k najobľúbenejším kvitnúcim drevinám. Postupne sa však zo záhrad vytratil. V posledných rokoch sa opäť vracia a ponúka aj nové možnosti využitia.

 

 

Tradičné a osvedčené kroky, či prispôsobovanie sa tomu, čo je v okolí je síce fajn, no nemusí to byť cesta k originálnej záhrade. Naberte preto odvahu a odhodlajte sa na zmeny.

 

Chcete mať v lete rozkvitnutú záhradu? Zvoľte si bohato kvitnúce letné cibuľoviny alebo hľuznaté rastliny. Keď ich vysadíte na jar, prekvapia vás záplavou kvetov.

 

Patria k najkrajším kvitnúcim drevinám jarného obdobia. Prinášajú nádherné kvety, v lete sviežu zeleň a počas jesene prekrásne sfarbené listy. Ktoré druhy si vybrať?