Záhrada

Nezaspite na vavrínoch. Aj keď je vonku stále ešte chladno, vaša záhrada už vyžaduje zvýšenú pozornosť. Pokiaľ sa o ňu začnete svedomito starať začiatkom jari jari, odvďačí sa vám svojimi plodmi a úrodou po celý rok.

Skôr ako zima zasiahne v celej svojej sile, pripravte svoju záhradu na jej príchod. Aby vás zimné dni nezastihli nepripravených, prináša reťazec BAUHAUS tipy, ako čo najefektívnejšie zazimovať záhradu, jednotlivú zeleň a záhradné jazierko.

Záhradný architekt Ferdinand Leffler toho zvláda oveľa viac ako viesť ateliér záhradnej architektúry. S kolegami z ateliéru Flera pripravil praktický videokurz Žijte ve své zahradě.

 

Rodina s tromi deťmi si pred niekoľkými rokmi nechala záhradníckou firmou založiť záhradu. V novej záhrade však stále nenachádzali súkromie ani pocit harmónie.

 

Predzvesťou blížiacej sa jari sú prvé kvitnúce záhradné rastliny. Rozkvitajú prvé cibuľoviny, hľuznaté rastliny, trvalky a okrasné dreviny. Spoznajte najkrajšie druhy.

 

Keď si tieto nízke vždyzelené kríky vysadíte v záhrade na správne miesta a v dostatočnom množstve, vytvoria vám súvislý a každoročne bohato kvitnúci pokryv pôdy.

 

Dokáže sa nielen šplhať ale aj plaziť a môže mať dokonca podobu kra. Patrí k vďačným drevinám a svoju zeleň nestráca ani v zime. V záhrade pomôže vyriešiť mnohé problémy.

 

Návrat k remeslu, udržateľný dizajn, okolie developerských projektov ako útulná rodinná záhrada alebo umenie v záhrade - to všetko sú aktuálne trendy záhradnej architektúry. 

 

K vianočne naladenému interiéru patrí živý vianočný stromček, či už rezaný alebo vysadený v kvetináči. Vianočný stromček však môže byť aj trvalou súčasťou exteriéru.

 

Ich lievikovité, jednoduché alebo plné kvety sú najčastejšie ružové až fialové, vzácnejšie biele. Z jednej stredne veľkej hľuzy môže vyrásť až päť kvetov.