Tipy na nákup

Zo záhrad sa pomaly presúvame do tepla našich domovov, kam postupne začína prenikať atmosféra blížiaceho sa adventu a najmä Vianoc. S tým súvisí aj hľadanie prvých darčekov.

 

Príjemné chvíle relaxu môžete zažívať v záhradách a na dvoroch aj v jesenných mesiacoch. Stačí teplá deka, šálka horúceho nápoja a vkusné ohnisko.

 

Zasadili ste si v minulosti cibuľky tulipánov, narcisov alebo hyacintov a nepriniesli vám kvety na aké ste čakali? Je možné, že chybu ste urobili už pri nákupe cibúľ.

 

Posedenia v záhradách, na dvoroch alebo terasách nekončia ani počas jesene. Vo večerných hodinách sa o jedinečnú atmosféru postará svetlo z horiacej sviečky. 

 

Už od začiatku jesene sú v ponuke záhradníctiev a hobbymarketov rôzne druhy a kultivary vresov. Vybrať si teraz môžete aj podľa farby či veľkosti kvetov.

 

 

Zber malín ale najmä černíc práve zažíva svoj vrchol. Okrem užívania si sladkokyslých plodov sa nezabudnite o tieto rastliny vhodne postarať.

 

K tým najkrajším patrí pontedéria srdcovitá, ktorá rozkvitá v tomto období. Zaujímavé sú nielen jej modré kvety, ale aj sviežo zelené listy.

 

 

SUPER POND pôsobí nielen na vláknité riasy ale aj na riasy jednobunkové a sinice. Tie sú najčastejším pôvodcom zelenej vody.