Tipy na nákup

V tomto období rozkvitá jazmín nahokvetý. Nájdete ho aj v ponuke hobby marketov a záhradníctiev. Je to príležitosť si túto peknú rastlinu zaobstarať.

 

Záhrada, terasa, balkón – to sú miesta, ktoré si väčšina z nás spája s oddychom a relaxom. Vytvorte si z nich pohodlnú oázu, do ktorej sa budete večer, po dlhom dni v práci alebo štúdiu, radi vracať.

Deti nikdy dlho neposedia a vždy budú vymýšľať rôzne huncútstva a hry. A v záhradách, kde majú veľa priestoru na rozptýlenie, to platí dvojnásobne. Ako ich zabaviť?

 

Už koncom zimy sa môžete v byte potešiť pohľadom na rozkvitnuté jarné cibuľoviny. Vyberte si druhy, ktoré kvitnú dlhšie a z ich kvetov sa šíri príjemná vôňa.

 

Keď ste doteraz nestihli, využite príležitosť a zaobstarajte si rôzne druhy svetielok, ktoré využijete na vytvorenie kúzelnej adventnej atmosféry v záhrade alebo na dvore.

 

Rôzne druhy rozkvitnutých rozchodníkov sú v predaji koncom leta a začiatkom jesene. Ide o nenáročné a pekne kvitnúce trvalky. Ich kvety obľubujú aj včely.

 

V tomto období si napríklad v záhradníctvach môžete vyberať z pestrej ponuky papraďorastov. Ponuka je každoročne pestrejšia, zvoliť sa dá klasika ale aj menej známe druhy.

 

Ponuka byliniek a koreninových rastlín je teraz v záhradníctvach mimoriadne rozmanitá. Využite príležitosť a zaobstarajte si známe aj menej známe druhy a kultivary.