Tipy na nákup

Rôzne druhy rozkvitnutých rozchodníkov sú v predaji koncom leta a začiatkom jesene. Ide o nenáročné a pekne kvitnúce trvalky. Ich kvety obľubujú aj včely.

 

V tomto období si napríklad v záhradníctvach môžete vyberať z pestrej ponuky papraďorastov. Ponuka je každoročne pestrejšia, zvoliť sa dá klasika ale aj menej známe druhy.

 

Ponuka byliniek a koreninových rastlín je teraz v záhradníctvach mimoriadne rozmanitá. Využite príležitosť a zaobstarajte si známe aj menej známe druhy a kultivary.

 

Pestrofarebné prvosienky, dokonca rôzne druhy a kultivary, kamzičníky, sirôtky, nezábudky, sedmokrásky a ďalšie druhy jarných rastlín sa postupne objavujú v predaji.

 

Aj počas zimy môžu dvory, átriá alebo zákutie pri dome pôsobiť príťažlivo. Teraz si ich nebudete môcť vyšperkovať kvitnúcimi rastlinami, ozdobia ich skôr vkusné dekorácie.

 

 

V tomto období dostanete kúpiť nielen známe druhy ako tulipány, narcisy, hyacinty alebo krókusy ale aj tie menej známe. Zároveň aj najnovšie kultivary.

 

 

Máte ideálnu príležitosť doplniť si kvetinové záhony novými kvitnúcimi trvalkami. Vyberať si ich teraz môžete aj podľa farby, či tvaru kvetu.

 

 

Krásne rozkvitnuté hortenzie nájdete v tomto období snáď vo všetkých záhradníctvach. Chyťte sa príležitosti a zaobstarajte si túto rastlinu teraz.