Jar sa tento rok ohlásila skôr ako inokedy a s teplými lúčami slnka je spojené aj grilovanie, stretávanie sa so susedmi, priateľmi či rodinou pri voňavých dobrotách. Nemáte záhradu a prepravovať ťažký gril na lúku za mesto je príliš obtiažne? Nevadí, so správne zvoleným grilom si grilovaciu oázu môžete vyčariť kdekoľvek!

 

weber ilustrak v

 

Grilovačka nie je len na uhlí

 

Mnoho ľudí je presvedčených, že dokonale grilované pochúťky možno pripraviť len na grile na drevené uhlie. Je pravda, že práve tento spôsob dáva jedlu tradičnú arómu, plynový gril však môže byť vhodnejšou alternatívou napríklad na záhradnú párty, ak hostí nechcete zbytočne „vydymiť“. Kvalitné plynové grily dnes majú dostatočný výkon, ktorým sa klasike na uhlí bez problémov vyrovnajú. Vyššiu cenu kompenzujú neporovnateľným komfortom používania, veľkou grilovacou kapacitou a palivo do nich je lacné.

 

Plynové grily novej generácie sú už vybavené výkonným grilovacím systémom GS4, no tiež prepracovaným odkvapkávacím systémom, s ktorým vypečený tuk odchádza bez nechceného pripaľovania. Grily Genesis sú dostupné s dvoma, troma, štyrmi alebo šiestimi horákmi.

 

Novinka tohtoročnej sezóny – najmenší gril s dvoma horákmi – má napríklad grilovaciu plochu 51 x 48 cm a je vhodný na romantické grilovačky vo dvoch. Modely s tromi horákmi sú ideálne pre bežnú rodinnú prevádzku na terase či záhrade, zatiaľ čo s grilom so šiestimi horákmi môžete pokojne pohostiť celú ulicu, priateľov svojich priateľov alebo napríklad všetkých spolužiakov svojich detí aj s ich rodičmi.

 

Malý priestor, veľké možnosti

 

Zastrčiť šnúru do zásuvky, nastaviť požadovanú teplotu, chvíľku počkať a je to. Také jednoduché a rýchle môže byť elektrické grilovanie, ktoré vám tiež ušetrí neporiadok a dym spojený s uhlím. Ďalšou výhodou je, že kompaktné elektrické grily poľahky rozložíte aj na malom balkóne. Práve terasové minigrilovačky sú trendom, ktorý si určite zamilujete vy, aj vaši priatelia. Kým však začnete, nezabudnite sa oboznámiť s nariadeniami a prípadnými zákazmi, ktoré upravujú grilovanie na vašom sídlisku.

 

Pokiaľ chcete spoľahlivý a presný nástroj, ktorý je takmer okamžite rozžeravený na zodpovedajúcu teplotu alebo patríte k fanúšikom nových technológií, je pre vás ideálny elektrický gril. Weber Pulse je prvý svojho druhu, ktorý kombinuje inteligentné technológie s najmodernejším digitálne riadeným elektrickým výkonom a prináša tak komfort až na váš balkón, terasu či predzáhradku.

 

Tento gril je totiž svojim výkonom porovnateľný s grilmi na drevené uhlie alebo plynovými. Funguje na princípe elektronického ovládania teploty, teplotu udržiava rovnomernú a jeho chod riadi čelný panel. Ovládanie je jednoduché a presné, akonáhle gril dosiahne nastavenú teplotu, zapípa a dióda na čelnom paneli prestane blikať. Navyše vďaka integrovanej termosonde iGrill, ktorá monitoruje teplotu na rošte a možno k nej pripojiť dve či štyri ihly, prepojíte gril aj s vaším smartfónom. V ponuke je vo variante so stojanom či bez.

 

Zdroj a foto: Weber

Pin It