Substráty

bylinky uvod

Ideálny čas na výsev a výsadbu byliniek do záhrady ešte len príde. Ak vám ale chýba ich vôňa a chuť, môžete si založiť netradičnú bylinkovú výsadbu doma aj teraz.

 

substrat2020

Pestovanie rastlín, či už vo voľnej pôde ale najmä vo vegetačných nádobách, sa nezaobíde bez substrátov. Ktoré si vybrať a čo si pri ich kúpe všímať?

 

 

skalka maly perex

Skalky sú veľa rokov obľúbenou súčasťou záhrad. Nájsť ukážkovú skalku je však zložité. Mnohé pôsobia neprirodzene a umelo. Môže za to aj nevhodný výber kameňa. Poradíme vám, ako sa chybám vyhnúť.

substrat maly perex

Veľa milovníkov záhradníčenia si každoročne koncom zimy vysieva do debničiek na okenné parapety, alebo do skleníka osivá zeleniny a kvetín. Predpokladom úspechu je výber kvalitného osiva, použitie čistej nádoby a najmä vhodného substrátu. Zaujímavým trendom sú supresívne substráty. V čom sa líšia?

osiva 2018 maly

Záhradná sezóne je ešte v nedohľadne, už teraz si ju však môžete naplánovať. V záhradníctvach, hobby marketoch aj špecializovaných predajniach sa v týchto dňoch objavujú stojany s osivami. Výber je obrovský, vybrať to správne nie je jednoduché. Poradíme vám, na čo sa pri výbere sústrediť.