Interiér

Výber je široký a jednotlivé druhy vynikajú obdivuhodnou rozmanitosťou. Napriek tomu, že ide o rastliny, ktoré sú okrasné listami, v interiéroch pôsobia úchvatne.

 

Sklenené závesné banky vysadené rastlinami, ktoré sa často označujú aj ako aeráriá, zožínajú v posledných rokoch obrovský úspech. Kde sa uplatnia?

 

 

Všetky rastliny, ktoré sa hodia do kúpeľne obľubujú polotieň, teplo a vyššiu vlhkosť vzduchu. Tieto podmienky im pripomínajú aj ich prirodzený domov - dažďový prales.

 

K najviac pestovaným orchideám patrí lišajovec. Sortiment orchideí je však pestrejší a ponúka aj množstvo iných, nádherných druhov. Počuli ste o cymbídiách?

 

 

Prýštec najkrajší (Euphorbia pulcherrima), často nazývaný aj ako vianočná ruža, sa už začína objavovať v kvetinárstvach. Ako si túto rastlinu správne vybrať a ako ju pestovať?

 

Kaktusy sú zvláštnou skupinou izboviek. Hoci pichajú, sú príťažlivé. Svedčí im to najmä v svetlých moderných interiéroch. Ale nie celoročne...

 

Patria k najkrajším kvitnúcim izbovým rastlinám. V minulosti bolo ich pestovanie súčasťou spoločenskej prestíže. Ako si s týmito rastlinami ozdobiť byt v súčasnosti?

 

 

Moderné bývanie sa nezaobíde bez atraktívnej zelene. Vhodne zvolená skladba rastlín dotvorí štýl, aký charakterizuje vaše obydlie a pomôže vám navodiť v ňom príjemnú atmosféru.