Interiér

Výber je široký a jednotlivé druhy vynikajú obdivuhodnou rozmanitosťou. Napriek tomu, že ide o rastliny, ktoré sú okrasné listami, v interiéroch pôsobia úchvatne.

 

Sklenené závesné banky vysadené rastlinami, ktoré sa často označujú aj ako aeráriá, zožínajú v posledných rokoch obrovský úspech. Kde sa uplatnia?

 

 

Kedysi nechýbal na parapetoch veránd a na chodbách. Jeho výhonky bývali súčasťou kytíc a vysádzal sa aj von, spolu s letničkami. V súčasnosti ide o vyhľadávanejšiu izbovku.

 

Citrusové plody najlepšie chutia v zime a najmä počas Vianoc. Potešiť sa môžete aj pohľadom na pekné kríky citrusov. Ktoré druhy sa najlepšie pestujú v bytoch a v zimných záhradách?

 

Orchidey, konkrétne lišajovce, sú neodmysliteľnou súčasťou mnohých okenných parapetov a niekedy aj interiérov. Vedeli ste, že dokážu rozkvitnúť viackrát do roka?

 

Je to vzácna izbová rastlina. Čím je staršia tým je krajšia a jej pôvab znásobí pekný črepník. Nie všade sa ale tejto kráske darí dobre. Čo urobiť preto, aby bola šperkom interiéru?

 

Stena, ktorá je vytvorená z atraktívnych izboviek, predstavuje modernú podobu pestovania zelene v interiéroch. Čo by ste o vertikálnom spôsobe pestovania mali vedieť?

 

Väčšina ľudí túto rastlinu nenazve inak než svokrin jazyk. Pre niekoho je príliš všedná, pre iného naopak veľmi lákavá. Isté je, že táto nenáročná izbovka začína byť opäť žiadaná.