Zeleň

S drobnými rastlinami, ktoré sú označené názvom Hebe sa stretneme v predaji počas celej jesene. Okrem nich sú v ponuke aj veľkolisté, vždyzelené a kvitnúce druhy.

 

 

Čoskoro sa v predaji objavia rozkvitnuté chryzantémy v črepníkoch. Nepremeškajte šancu, zaobstarajte si tie najkrajšie a využite ich na ozelenenie balkónov a terás.

 

Voľné letné dni si mnohí s obľubou vychutnávame na balkónoch a terasách. Ako si na týchto miestach vytvoriť originálnu dovolenkovú atmosféru?

 

 

Ibištek sýrsky (Hibiscus syriacus) je obľúbený kvitnúci ker, ktorý sa často pestuje v záhradách. Exoticky pôsobiace kvety tejto dreviny však môžete obdivovať aj na terase.

 

Plamenník má medzi okrasnými rastlinami zvláštne miesto. Je to najmä kvôli jeho extravagantným súkvetiam. Osloví nimi najmä mladších pestovateľov a milovníkov netradičnosti.

 

 

Hoci kvety jednej z najobľúbenejších balkónových letničiek pripomínajú miniatúrne kvety petúnií, ide o zástupcu rodu Calibrachoa. Pestovanie je však s petúniami zhodné.

 

 

Ak nemáte záhradu, príjemnú zelenú oázu si vytvoríte aj na balkóne alebo terase. Poslúžia vám na to rôzne druhy letničiek alebo drevín pôvodom zo subtrópov. 

 

 

Balkón alebo terasu si v tomto období môžete doplniť aj o rôzne druhy úžitkových rastlín. Mnohé dobre vyzerajú a pri správnej starostlivosti prinášajú chutnú úrodu.