Zavlažovanie

plastia21 uvod

Záplava žlto kvitnúcich narcisov, červených tulipánov, ružových hyacintov a voňavých modríc. Pohľad na ne vás zaručene prebudí zo zimného spánku.

 

vlaha

Častým problémom leta je počas našej neprítomnosti v záhrade nedostatočná starostlivosť o rastliny. Ak sa o zeleň nik nestará, trpí nedostatkom vlahy aj živín, hrozí dokonca riziko jej uhynutia. Inteligentný zavlažovací systém od Gardeny dokáže vyriešiť prísun vody jednoducho a rýchlo.

polievanie

K nevyhnutným činnostiam v záhradách patrí zavlažovanie. Bez pravidelného prísunu vlahy rastliny vädnú, živoria, málo kvitnú a postupne hynú. Zavlažovať však treba vedieť. Pri zavlažovaní sa totiž často robia zásadné chyby.

zavlažovanie 2016

Automatické zavlažovanie má množstvo výhod, len s jeho pomocou napríklad docielite optimálny prísun vlahy. Závlaha bude rovnomerná na celom vytýčenom priestore a vďaka čidlu pôdnej vlhkosti a dažďovému senzoru dostanú rastliny toľko vody, koľko naozaj potrebujú.

gardena voda

Pravidelne zavlažovať záhradu nie je vždy jednoduché. Záhrada totiž priemerne potrebuje na 1 m2 až 4 až 6 litrov vody za deň. Vďaka systému automatického zavlažovania preto určite oceníte, že môžete krhy a hadice odložiť, moderná technika urobí prácu za vás.