Balkón a terasa

Či už ide o záhradu, terasu alebo balkón, každé miesto má, pokiaľ ide o osvetlenie, svoje špecifická. Poradíme vám na čo pri kúpe svietidiel sústrediť pozornosť.

Plánujete tohtoročnú dovolenku prežiť doma? Pozrite si niekoľko nápadov, vďaka ktorým sa aj na balkóne budete cítiť ako na dovolenke.

Terasa k rodinnému domu či chate určite patrí. Pokiaľ sa vám páčia kamenné terasy a chodníky, ktoré sú vám známe z dovoleniek v prímorských krajinách, neváhajte a vybudujte si niečo podobné aj pri dome.

Ostré slnečné lúče a tropické teploty sú onedlho tu. Vytvoriť blahodárny tieň na terase pomôžu viaceré moderné systémy. S niekoľkými novinkami vstupuje do tohtoročnej sezóny aj značka CLIMAX.

Pestré kvety, čerstvo vypestované paradajky, užitoční a praktickí pomocníci, semená určené na okamžitý výsev či pôsobivé osvetlenie. Značka Tchibo uvádza novú kolekciu „Vyzdobte si svoj balkón“. Dostupná je od 14. marca v kamenných predajniach aj  v e-shope.

Už na prvý pohľad je to atraktívna a exoticky pôsobiaca drevina, ktorá nezaberie ani veľa miesta. Výborne sa hodí na balkóny, terasy a do átrií.

 

Čemerica je nádherná záhradná trvalka, ktorá kvitne už na začiatku zimy. Svoje kvety vystavuje na obdiv v období, kedy má väčšina rastlín obdobie vegetačného pokoja.

 

Existuje množstvo pozoruhodných druhov trvaliek. K tým najzaujímavejším patria horce. Nechajte sa nimi očariť.