Záhradné prešľapy

Mať za domom malý les môže byť príjemný nápad, avšak len vtedy, ak máte dostatočne veľkú záhradu a pri výsadbe vyhradíte každej drevine dostatok miesta.

 

 

Veľa ľudí sa snaží nevzhľadné fasády domov nechať zarásť popínavou zeleňou. Pred výsadbou popínaviek treba vždy ozeleňované plochy dôkladne skontrolovať.

 

 

Svoje miesto si našli v nejednej záhrade, využiť sa dajú viacerými spôsobmi. Často sú ich súčasťou aj rastliny, ale nie vždy je ich výber príkladný.

 

 

Pestovanie rôznych druhov drevín v nádobách je čoraz obľúbenejšie. Základom úspechu je voľba vhodného druhu a kultivaru, aj vegetačnej nádoby. Často sa na to zabúda.

 

 

V poslednej dobe sa v záhradníctvách objavuje veľa exotickejších rastlín. Okrem exteriérových paliem napríklad aj stromové papraďorasty.

 

 

Mnohé druhy trvaliek môžeme úspešne pestovať aj vo vegetačných nádobách. Lenže každá trvalka musí mať okolo seba primeraný priestor. Nie vždy ho má.

 

 

K dôležitým jarným prácam patrí rez zoschnutých stebiel stredne vysokých a vyšších okrasných tráv. Treba ostrihať aj vzrastovo nižšie druhy? Vyhnite sa častej chybe!

 

 

Skorá jar je ideálnou dobou na výsadbu popínavých drevín. Vhodných miest môže byť v záhrade niekoľko, ale svoju voľbu dobre zvážte. Zásadou je vysádzať len k pevným oporám a konštrukciám.