Aktuálne informácie

Prelom septembra a októbra bude patriť milovníkom záhradníčenia. V Olomouci sa od štvrtka 29. septembra až do nedele 2. októbra uskutoční jesenná FLORA OLOMOUC.

Od roku 2007 je Gartenlust na rakúskom zámku Halbturn, ktorý sa nachádza pri hraniciach so Slovenskom, jednou z najväčších a najkrajších záhradných výstav v Rakúsku.

 

Slovenské trvalky pozývajú všetkých nadšencov kvitnúcich záhrad na deň otvorených dverí. Je to príležitosť nielen spoznať, ale si aj nakúpiť zaujímavé okrasné rastliny.

 

Český spolek perenářů zvolil Trvalku sezóny 2022. Tentokrát padla voľba iba na časť rodu. Konkrétne na rod Anemone a druhy, ktoré kvitnú na jeseň.

 

V Ivanke pri Dunaji sa opäť zídu milovníci, obdivovatelia a pestovatelia ruží. V dňoch 11. 6. — 12. 6. 2022 sa tu uskutoční zážitková prehliadka tých najkrajších druhov a odrôd ruží.

 

Parky a záhrady sú neoddeliteľnou súčasťou nášho života. V dňoch 3.-5.6.2022 môžete navštíviť viac ako 100 zaujímavých parkov a záhrad po celom Slovensku.

 

Vedeli ste, že bio zeleninová záhrada sa dá založiť aj na desiatich metroch štvorcových? Stačí zopár kvetináčov, semien či niekoľko rastlín a môžete začať.

 

Kľúčom k úspechu je aj kvalitné prírodné hnojivo. Používanie organických hnojív je trendové a ide o najlepšie rozhodnutie, ktoré môžete pre seba a svoju záhradu spraviť.