Aktuálne informácie

Český spolek perenářů zvolil Trvalku sezóny 2022. Tentokrát padla voľba iba na časť rodu. Konkrétne na rod Anemone a druhy, ktoré kvitnú na jeseň.

 

V Ivanke pri Dunaji sa opäť zídu milovníci, obdivovatelia a pestovatelia ruží. V dňoch 11. 6. — 12. 6. 2022 sa tu uskutoční zážitková prehliadka tých najkrajších druhov a odrôd ruží.

 

Parky a záhrady sú neoddeliteľnou súčasťou nášho života. V dňoch 3.-5.6.2022 môžete navštíviť viac ako 100 zaujímavých parkov a záhrad po celom Slovensku.

 

Vedeli ste, že bio zeleninová záhrada sa dá založiť aj na desiatich metroch štvorcových? Stačí zopár kvetináčov, semien či niekoľko rastlín a môžete začať.

 

Kľúčom k úspechu je aj kvalitné prírodné hnojivo. Používanie organických hnojív je trendové a ide o najlepšie rozhodnutie, ktoré môžete pre seba a svoju záhradu spraviť.

Zohnať správny vianočný darček býva často zložité. Komplikovanejšie je to najmä v súčasnej pandemickej dobe. Milovníka záhradníčenia však môže potešiť balenie osív.

 

 

Zakúpite ich v záhradách, ktoré sú pri dodržaní prísnych hygienických podmienok otvorené aj počas lockdownu, no možnosť zakúpenia vianočných stromčekov bude aj online.

 

Ide o novú praktickú príručku s návodmi a tipmi pre pestovanie húb v domácich podmienkach, v byte, na terase aj v záhrade.