Netradičná záhrada

Hortenzie dokážu svojim kvetmi príjemne prekvapiť. Presvedčili sme sa o tom začiatkom jesene na nádhernom a pokojnom mieste neďaleko centra Banskej Štiavnice.

 

 

Ešte stále máte príležitosť dobehnúť zameškané. Pobyt na čerstvom vzduchu, v úzkom kruhu priateľov, či len vo dvojici, je v tomto období ideálnym riešením.

 

Ako si predstavujete pohodový letný večer v záhrade? Za jeho čarom je možno spoločnosť rodiny alebo priateľov, prípadne vôňa šíriaca sa z jedla pripraveného na grile.

 

 

Vyvýšené záhony sú v posledných rokoch v kurze. Najčastejšie slúžia na dopestovanie chutnej zeleniny, byliniek alebo jahôd. Ocenia ich však aj milovníci okrasných rastlín.

 

 

Pokiaľ vás láka netradičná podoba pestovania zelene, farebné vrecká sú jednou z možností. Porozprávali sme sa s Alenou Rodovou, zakladateľkou značky BLOOMING WALLS.

 

Vždy na jar sa milovníci záhrad stretávajú v Londýne, na veľkolepej prehliadke záhradného dizajnu, na RHS Chelsea Flower Show. Čo táto akcia priniesla v tomto roku?

 

Komunitné záhrady nájdeme už aj v niektorých mestách na Slovensku. Viaceré z nich sú už príkladom toho, akú podobu by takéto záhradníčenie malo mať.

 

 

K prestížnym akciám pre milovníkov záhrad a kvetov, ktoré sa každoročne uskutočňujú vo Veľkej Británii patrí aj festival Hampton Court Flower Show.