Netradičná záhrada

Záhrada, ktorej súčasťou je svah, nemusí byť strašiakom ale zaujímavou výzvou. Môže byť iná, originálna, rovnako plná kvetov, zeleniny alebo byliniek. 

 

Hortenzie dokážu svojim kvetmi príjemne prekvapiť. Presvedčili sme sa o tom začiatkom jesene na nádhernom a pokojnom mieste neďaleko centra Banskej Štiavnice.

 

 

Ešte stále máte príležitosť dobehnúť zameškané. Pobyt na čerstvom vzduchu, v úzkom kruhu priateľov, či len vo dvojici, je v tomto období ideálnym riešením.

 

Ako si predstavujete pohodový letný večer v záhrade? Za jeho čarom je možno spoločnosť rodiny alebo priateľov, prípadne vôňa šíriaca sa z jedla pripraveného na grile.

 

 

Vyvýšené záhony sú v posledných rokoch v kurze. Najčastejšie slúžia na dopestovanie chutnej zeleniny, byliniek alebo jahôd. Ocenia ich však aj milovníci okrasných rastlín.

 

 

Pokiaľ vás láka netradičná podoba pestovania zelene, farebné vrecká sú jednou z možností. Porozprávali sme sa s Alenou Rodovou, zakladateľkou značky BLOOMING WALLS.

 

Vždy na jar sa milovníci záhrad stretávajú v Londýne, na veľkolepej prehliadke záhradného dizajnu, na RHS Chelsea Flower Show. Čo táto akcia priniesla v tomto roku?

 

Komunitné záhrady nájdeme už aj v niektorých mestách na Slovensku. Viaceré z nich sú už príkladom toho, akú podobu by takéto záhradníčenie malo mať.