Netradičná záhrada

Len máloktoré prostredie je idylickejšie ako krajina štiavnických vrchov a príroda okolo baníckych domčekov. A práve tam vzniklo zaujímavé prírodné dielo.

 

Onedlho je tu jar a s ňou začiatok novej záhradnej sezóny. Tá tohtoročná môže byť úplne iná než tie predošlé. Stačí uskutočniť niekoľko oživujúcich zmien.

 

Vintage dekor je spôsobom, ako dodať záhradám jedinečné čaro. Premeniť vašu záhradu, balkón či terasu na zasnený rustikálny priestor je jednoduchšie, než by ste si mysleli.

 

Záhrada, ktorej súčasťou je svah, nemusí byť strašiakom ale zaujímavou výzvou. Môže byť iná, originálna, rovnako plná kvetov, zeleniny alebo byliniek. 

 

Hortenzie dokážu svojim kvetmi príjemne prekvapiť. Presvedčili sme sa o tom začiatkom jesene na nádhernom a pokojnom mieste neďaleko centra Banskej Štiavnice.

 

 

Ešte stále máte príležitosť dobehnúť zameškané. Pobyt na čerstvom vzduchu, v úzkom kruhu priateľov, či len vo dvojici, je v tomto období ideálnym riešením.

 

Ako si predstavujete pohodový letný večer v záhrade? Za jeho čarom je možno spoločnosť rodiny alebo priateľov, prípadne vôňa šíriaca sa z jedla pripraveného na grile.

 

 

Vyvýšené záhony sú v posledných rokoch v kurze. Najčastejšie slúžia na dopestovanie chutnej zeleniny, byliniek alebo jahôd. Ocenia ich však aj milovníci okrasných rastlín.