Možno je pre mnohých z vás predčasné riešiť zatienenie terasy v období, keď začína jar. Ostré slnečné lúče a tropické teploty sú tu však ani sa nenazdáte. Nie je niš horšie, ako keď vás niečo zaskočí nepripravených. Pripravte sa už teraz a užite si pohodové leto, napríklad aj v tieni novej štýlovej pergoly.

 

tienenie Climax velky perex

 

Vašu záhradu premení nová voľba možno na netradičnú oázu pokoja a relaxácie. Pre tých, ktorí hľadajú alternatívu k staromódnym vnútorným žalúziám, má CLIMAX v ponuke viaceré zaujímavé trendy.

 

Pohoda a relaxácia v tieni markízy

 

V prípade vonkajšieho posedenia na terase či balkóne sú vonkajšie markízy ideálna voľba. Nevyžadujú náročné stavebné úpravy, pritom poskytnú dostatok tieňa aj pre väčšie plochy a široký výber dezénov a látok z nich robí krásny architektonický doplnok.

 

Funkcionalistický čistý tvar predurčuje napríklad kazetovú markízu Noveta k umiesteniu na fasádach moderných rodinných domov. V ponuke je až do maximálnej šírky 6,5 metra s až 3,5 metra dlhým vysunutím. Markízu môžete ovládať pohodlne diaľkovým ovládačom, inteligentným telefónom, alebo riadenie zveriť senzorom a automatike.

 

Dizajnová markíza Kaseta chráni látku aj mechanizmus markízy pred poškodením a vplyvom počasia, vďaka čomu zostane markíza po dlhú dobu v dobrom stave. K markíze Kaseta je možné si objednať výsuvný volán, ktorý zatieni terasu aj v podvečer, keď je slnko nízko. Maximálne vysunutie je 4 metre a vďaka spojeniu viacerých markíz dohromady zatienime až 14 metrov dlhú terasu. Voliteľným doplnkom je svetelná lišta, ktorá osvieti priestor pod markízou aj po zotmení a vytvorí tak príjemnú atmosféru.

 

Pergola pre náročných

 

Nová bioklimatická hliníková pergola Espacio je ideálna pre všetkých náročných zákazníkov vyžadujúcich to najlepšie. Bezchybne pracuje za akéhokoľvek počasia a v každom ročnom období. V oblastiach s miernym podnebím, kde nie sú snehové pokrývky príliš veľké, je možné pergolu využívať prakticky celoročne. Montuje sa na terasy rodinných domov, átria, verandy či záhradky reštaurácií.

 

Strechu tvoria hliníkové lamely, ktoré je možné naklápať až po uhol 140 stupňov a tým regulovať prenikajúce slnečné lúče a teplotu pod pergolou. Maximálny rozmer pergoly Espacio je 7 x 4,5 metra.

 

 

Zdroj a foto: CLIMAX

Pin It