Floristika

Jednofarebné alebo viacfarebné, väčšie a menšie, tradičné či s exotickým šarmom. Kvety alstromérií prekvapia veľkou rozmanitosťou. Vyskúšajte si nimi ozdobiť byt.

 

Živý vianočný stromček je nenahraditeľný. Upúta vôňou a prirodzenosťou, dotvára kúzelnú atmosféru Vianoc. Rozhodnúť sa môžete pre stromček rezaný alebo zasadený v črepníku.

 

Hyacinty patria k najkrajšie kvitnúcim jarným cibuľovinám. Kým sa však budete môcť potešiť z ich kvetov v záhrade, uplynie zopár týždňov. Čakať až do jari ale nemusíte.

 

Kvety georgín prekvapia obdivuhodnou tvarovou rozmanitosťou a farebnosťou. Niektoré pôsobia nenápadne, iné tajomne, ďalšie výstredne. Dajte im príležitosť ukázať sa.

 

Záhrady sú teraz plné kvetov. Mnohé si môžete odrezať, vkusne naaranžovať alebo inak využiť na spríjemnenie všedných, či výnimočných letných chvíľ.

 

 

Kvety ľalií vydržia vo váze s vodou veľmi dlho svieže. Ak tieto kvety obľubujete, môžete sa z ich krásy tešiť v byte ešte oveľa dlhšie. Čo pre to urobiť?

 

 

E-shop MonaLu sa venuje predaju tilandsií. Viac o týchto rastlinách nám porozprávali jeho zakladatelia, Monika Hustáková, Lucia Kuráková a Matej Husták.

 

  

Rok 2020 sa bude niesť v znamení troch záhradných trendov: Vnútorné útočisko, Zmiešané kultúry a Pouličný divoch. Odhaľme úlohu kvitnúcich cibuľovín v prvom z nich.