Floristika

Kvety georgín prekvapia obdivuhodnou tvarovou rozmanitosťou a farebnosťou. Niektoré pôsobia nenápadne, iné tajomne, ďalšie výstredne. Dajte im príležitosť ukázať sa.

 

Záhrady sú teraz plné kvetov. Mnohé si môžete odrezať, vkusne naaranžovať alebo inak využiť na spríjemnenie všedných, či výnimočných letných chvíľ.

 

 

Kvety ľalií vydržia vo váze s vodou veľmi dlho svieže. Ak tieto kvety obľubujete, môžete sa z ich krásy tešiť v byte ešte oveľa dlhšie. Čo pre to urobiť?

 

 

E-shop MonaLu sa venuje predaju tilandsií. Viac o týchto rastlinách nám porozprávali jeho zakladatelia, Monika Hustáková, Lucia Kuráková a Matej Husták.

 

  

Rok 2020 sa bude niesť v znamení troch záhradných trendov: Vnútorné útočisko, Zmiešané kultúry a Pouličný divoch. Odhaľme úlohu kvitnúcich cibuľovín v prvom z nich.

 

Prvá adventná nedeľa otvára brány ku krásnemu sviatočnému obdobiu. Je to fajn príležitosť vyzdobiť si interiér. Mimochodom máte už pripravený adventný svietnik?

 

Kvety slnečníc sa v tomto období môžu vynímať v záhrade aj v interiéri. Vytvorte si z nich nápadité kompozície alebo si len vložte do vázy jeden slnečnicový kvet.

 

 

Impozantné, farebné a všestranné. Aj také sú kvety ľalií. Vyniknú samostatne alebo spolu s inými rezanými kvetmi. Čo urobiť pre to, aby kytica ľalií vydržala čo najdlhšie?