Záhradné náradie

Ste vášnivým záhradkárom alebo sa ním túžite stať? Potom vám v kôlni nesmie chýbať základné záhradkárske náčinie. Poradíme vám, bez čoho sa nezaobídete.

 

Vedeli ste, že na pestovanie drobných bobuľovín môžete využiť samozavlažovacie nádoby? Rastliny v nich nebudú trpieť nedostatkom vlahy a prekvapia vás bohatšou úrodou.

 

Ide o najlepší spôsob ako zužitkovať bio odpad zo záhrady a zároveň získať hodnotný kompost. Čo je dôležitým predpokladom úspešného kompostovania?

 

 

Záhradníčenie je radosť či už sa staráte o rozľahlú záhradu, malý záhon alebo o rastliny na balkóne. Prináša vám pohyb na čerstvom vzduchu a skvelý relax.

 

 

Pokiaľ si chcete kúpiť sekeru, nemusí to byť tak jednoduché ako očakávate. Existuje totiž veľké množstvo rôznych druhov sekier a každá sa hodí na niečo iné.

 

 

Počas oberačiek ovocia, pri prerezávaní stromov, čistení striech záhradných domčekov alebo odkvapových žľabov využijete kvalitný rebrík. Čo je dôležité pri jeho výbere?

 

 

Oceľové, plastové, s užším alebo širším záberom, s rôznou hustotou zubov. Možno netušíte, no hrabieľ je viacero druhov. Poradíme vám, aké by ste si mali zadovážiť.

 

Zohľadňuje zdravie a efektívnosť vynaloženej energie, všetky aspekty ergonómie s výsledkami v každom detaile. Práce v záhrade môže byť aj vďaka tomu zážitkom.