Okrasná záhrada

Nápadnejšie sú v zimnom období, keď záhrady ovládne šedosť a pochmúrnosť. Nájdete medzi nimi známe aj málo rozšírené druhy, ktoré pútajú listami alebo aj kvetmi.

 

 

Ako vniesť počas zimy do záhrad farby a premeniť ich na atraktívnejší priestor? Stačí si zaobstarať niektoré rastliny. Pozrite si niekoľko našich tipov.

 

Objavujú sa už začiatkom roka a vydržia do konca zimy. Prekvapia svojou odolnosťou a hoci sú v skutočnosti malé, bývajú neprehliadnuteľné.

 

 

Ak ste doteraz nestihli pripraviť svoju záhradu na najchladnejšie mesiace roka a obdobie vegetačného pokoja, stále máte príležitosť napraviť to. Na čo všetko nezabudnúť?

 

 

Babie leto je kúzelným obdobím, ktoré však netrvá dlho. V záhrade si príjemné slnečné chvíle môžete užiť v spoločnosti najmilších a pohľadom na rozkvitnuté záhony.

 

 

Pravdepodobne ste sa už s touto jednoročnou rastlinou niekedy stretli. Hoci svojou farebnosťou vyniká už v lete, predsa len je najkrajšia v jesennom období.

 

Kvitnú od polovice leta, väčšinou aj počas celej jesene. Nájdeme medzi nimi trvalky aj letničky. Patria k pestovateľsky nenáročným a najvytrvalejšie kvitnúcim rastlinám.

 

 

Vedeli ste, že ako prvé treba vysadiť cibule narcisov? Na dobré zakorenenie totiž potrebujú vyššiu teplotu. Vysadiť by ste ich preto mali koncom augusta alebo čo najskôr v septembri.