Okrasná záhrada

Veľa ľudí je presvedčených, že vyvýšené záhony sú určené len na pestovanie zeleniny a iných úžitkových rastlín. Vytvoriť sa v nich však dá aj nádherný kvetinový záhon.

 

V minulosti patril k najobľúbenejším kvitnúcim drevinám. Postupne sa však zo záhrad vytratil. V posledných rokoch sa opäť vracia a ponúka aj nové možnosti využitia.

 

 

Tradičné a osvedčené kroky, či prispôsobovanie sa tomu, čo je v okolí je síce fajn, no nemusí to byť cesta k originálnej záhrade. Naberte preto odvahu a odhodlajte sa na zmeny.

 

Chcete mať v lete rozkvitnutú záhradu? Zvoľte si bohato kvitnúce letné cibuľoviny alebo hľuznaté rastliny. Keď ich vysadíte na jar, prekvapia vás záplavou kvetov.

 

Patria k najkrajším kvitnúcim drevinám jarného obdobia. Prinášajú nádherné kvety, v lete sviežu zeleň a počas jesene prekrásne sfarbené listy. Ktoré druhy si vybrať?

 

K veľkonočným sviatkom patrí aj sviežosť pučiacej zelene a kvitnúce rastliny, ktoré sú typické pre jar. Teraz sú v predaji a poslúžia vám aj na vytvorenie pôvabných zákutí.

 

Postarajte sa o to, aby vaša záhrada kvitla už na konci zimy. Spoznajte najkrajšie kvitnúce rastliny tohto obdobia, naplánujte si ich kúpu a výsadbu. Niektoré porastú aj v kvetináčoch. 

 

 

Jar je onedlho tu. Je čas začať s prípravami na tohtoročnú sezónu. Najskôr sa zamerajte na rez drevín, stromov a krov. Za trochu pozornosti v tomto období sa vám viditeľne odvďačia.