Okrasná záhrada

orlicek titulna2

Táto nenáročná trvalka sa uplatní v prírodných, tradičných vidieckych aj moderných záhradách. Tam, kde má ideálne podmienky sa prirodzene ďalej rozširuje.

 

uvod cibuloviny 2021

Chcete mať v lete rozkvitnutú záhradu? Zvoľte si bohato kvitnúce letné cibuľoviny alebo hľuznaté rastliny. Keď ich vysadíte na jar, prekvapia vás záplavou kvetov.

 

murik2019uvod

Ak máte záhradu na svahu, môže byť o niečo viac atraktívna než tá na rovine. Prispejú k tomu napríklad aj suché kvetinové múriky. Akú podobu môžu mať?

 

 

ihlicnany

Skorá jar je vhodným obdobím pre výsadbu ihličnanov. Ich ponuka je v záhradníctvach od marca najširšia v roku a zahŕňa aj množstvo atraktívnych a nenáročných druhov.

 

newtrvalky

Popri známych a často pestovaných trvalkách môžete vyskúšať aj nové, netradičné druhy. Ich výsadbu si naplánujte na jarné mesiace, niektoré je možné vysadiť aj počas jesene.

 

snezienky m 2023

Ak si raz snežienky (Galanthus) vysadíte do záhrady a budú v nej mať vhodné podmienky, časom sa rozrastú a šíria na viaceré ďalšie miesta.

 

hamamel 2020 uvod

Objavujú sa už začiatkom roka a vydržia do konca zimy. Prekvapia svojou odolnosťou a hoci sú v skutočnosti malé, bývajú neprehliadnuteľné.

 

 

fleffler uvod

Čo je charakteristické pre súčasné záhrady? Aké riešenia, rastliny a materiály sú v popredí? Hovorili sme so záhradným architektom Ferdinandom Lefflerom z Atelieru Flera.