Okrasná záhrada

Objavujú sa už začiatkom roka a vydržia do konca zimy. Prekvapia svojou odolnosťou a hoci sú v skutočnosti malé, bývajú neprehliadnuteľné.

 

 

Čo je charakteristické pre súčasné záhrady? Aké riešenia, rastliny a materiály sú v popredí? Hovorili sme so záhradným architektom Ferdinandom Lefflerom z Atelieru Flera.

 

Vedeli ste, že ako prvé treba vysadiť cibule narcisov? Na dobré zakorenenie totiž potrebujú vyššiu teplotu. Vysadiť by ste ich preto mali koncom augusta alebo čo najskôr v septembri.

 

 

Vinič je súčasťou mnohých záhrad, pestuje sa najmä pre plody. Okrem úžitkovej hodnoty však vystupuje v poslednej dobe do popredia aj tá okrasná.

 

Záhradný architekt Ferdinand Leffler toho zvláda oveľa viac ako viesť ateliér záhradnej architektúry. S kolegami z ateliéru Flera pripravil praktický videokurz Žijte ve své zahradě.

 

Rodina s tromi deťmi si pred niekoľkými rokmi nechala záhradníckou firmou založiť záhradu. V novej záhrade však stále nenachádzali súkromie ani pocit harmónie.

 

Predzvesťou blížiacej sa jari sú prvé kvitnúce záhradné rastliny. Rozkvitajú prvé cibuľoviny, hľuznaté rastliny, trvalky a okrasné dreviny. Spoznajte najkrajšie druhy.

 

Keď si tieto nízke vždyzelené kríky vysadíte v záhrade na správne miesta a v dostatočnom množstve, vytvoria vám súvislý a každoročne bohato kvitnúci pokryv pôdy.