Okrasná záhrada

K jari patria nádherne rozkvitnuté sirôtky, nezábudky, sedmokrásky, zvončeky, cheiranty a iné dvojročné rastliny. Ako ich využiť, aby vynikli? Inšpirujte sa našimi tipmi.

 

 

Skorá jar je vhodným obdobím pre výsadbu ihličnanov. Ich ponuka je v záhradníctvach od marca najširšia v roku a zahŕňa aj množstvo atraktívnych a nenáročných druhov.

 

Ich sýto farebné, lievikovité kvety sa otvárajú s prvými slnečnými a teplejšími dňami. Neprekáža im chlad končiacej zimy, ani zvyšky snehu. Chýbať by nemali v žiadnej záhrade.

 

 

Počas predjarného obdobia je ešte väčšina opadavých drevín nezaujímavá. Výnimkou sú niektoré kvitnúce druhy a tie, ktoré krášli zaujímavá kôra.

 

Ako vníma jeden z najvýznamnejších predstaviteľov stredoeurópskej záhradnej architektúry, Ferdinand Leffler, vývoj súčasnej záhradnej architektúry?

 

Posedieť si kedykoľvek pri ohni je lákavá predstava. Najlepšie ak sa pritom zíde partia fajn ľudí. Príjemné zážitky si môžete odniesť aj od ohniska vo svojej záhrade.

 

Veľa ľudí si záhradu nevie predstaviť bez psa. Je skvelé, ak máte psa a zároveň záhradu. Lenže toto spojenie nemusí vždy fungovať tak, ako by ste chceli. 

 

 

V priebehu októbra a ešte aj začiatkom novembra je vhodný čas na výsadbu cibuľovín a hľuznatých rastlín, ktoré rozkvitnú v jarných mesiacoch. Čo si pre konkrétne miesta vybrať?