vlahaČastým problémom leta je počas našej neprítomnosti v záhrade nedostatočná starostlivosť o rastliny. Ak sa o zeleň nik nestará, trpí nedostatkom vlahy aj živín, hrozí dokonca riziko jej uhynutia. Inteligentný zavlažovací systém od Gardeny dokáže vyriešiť prísun vody jednoducho a rýchlo.


Vlahu potrebujú rastliny asi najviac. Ak disponujete rastlinami, ktoré sú vysadené vo vegetačných nádobách a máte ich umiestnené na balkónoch, terasách či v záhradách, kde by sa konvenčný zavlažovací systém neuplatnil, vyskúšajte systém Micro-Drip. Tento systém privedie vodu priamo ku korienkom vysadených rastlín. Môže sa tak stať dokonalou náhradou vašej starostlivosti. Takto je pritom možné zavlažovať rastliny nielen počas dovolenky, ale aj po celý rok.

 

Každá rastlina potrebuje pre svoj rast a vývin iné množstvo vody. To sa stanovuje podľa vodného režimu rastlín vo vzťahu k fotosyntéze a klimatickým podmienkam. Prostredníctvom zavlažovacieho systému si zavlažovanie je možné nastaviť tak, ako jednotlivým rastlinám vyhovuje. Vďaka rozdeľovačom s výstupmi sa dá umeistniť ku každej rastline prísun vody individuálne. Prietok si možno regulovať od 15 ml po 60 ml za minútu. Niektoré rastliny žiadajú veľa vody, každému kvetináču možno pripevniť aj tri rozdeľovače s kvapkačmi. Hlavnou devízou celého systému je najmä presné dávkovanie zavlažovania. Po správnom nastavení systému sa tak nestane, aby rastliny vyschli, alebo boli zbytočne prelievané.

 

Štartovacia súprava pre rastliny v črepníkoch sa používa na bezstarostné a úsporné zavlažovanie pre 7 ks črepníkov a 3 ks dlhých hrantíkov na balkónoch a terasách. Základný prístroj na redukciu tlaku je napojený na vodovodný kohútik pomocou hadice. Rastliny v črepníkoch sú zavlažované cielene a individuálne podľa potreby pomocou kvapkovej závlahy s kvapkačmi. Patentovaná spojovacia technika “Quick & Easy” umožňuje veľmi jednoduché a rýchle spojenie a rozpojenie jednotlivých častí hadíc až ku vodovodnému kohútiku. Tento systém zavlažovania je ideálne použiť v skleníkoch alebo na terasách pri črepníkoch.

 

Ku štartovacej sade je ideálne dokúpiť zavlažovacie hodiny, alebo počítač, ktorý sa pripojí jednoducho na vodovodný kohútik. Podľa naprogramovaných údajov a vašich preferencií sa postará o automatické zavlažovanie vašej záhrady. Dá sa vybrať od jednoduchších modelov so zavlažovacími hodinami, alebo sa rozhodnúť pre pokročilejšie modely, ktoré možno naprogramovať individuálne na jednotlivé zóny vašej záhrady. Konkrétne najvyšší model možno naprogramovať až 6 oblastí v záhrade.

 

Zdroj a ilustračné foto: Gardena

Pin It