Najskôr z trávnatých plôch dôkladne hrabľami odstráňte minuloročné listy, kúsky kôry, semien, suché steblá a mach. Keď sa oteplí a rozkvitne zlatovka, môžete začať s kosením.

 

travnik2021 v


Tráva začína intenzívnejšie rásť po prvom oteplení a intenzívnejších zrážkach. Je to však závislé od konkrétnej lokality. V nižších polohách sa napríklad trávnik začína zahusťovať už v marci. Po prvom kosení už môžete trávnik prihnojiť. Použite jarné štartovacie hnojivo s vyšším obsahom dusíka. Ideálne také, ktoré obsahuje aj herbicídnu zložku. Trávnik tak dostane potrebné živiny a zároveň ho zbavíte trvácej širokolistej buriny.


Zhruba za 3 týždne od prvého hnojenia uskutočnite vertikuláciu. Hoci sa na to často zabúda, je to veľmi potrebný a dôležitý úkon. Trávnik po ňom síce nepôsobí príťažlivo, zakrátko sa však pekne zahustí a bude pôsobiť atraktívnejšie.


Na jar sa môžete pustiť aj do zakladania nových trávnikov a opráv tých starších. Miesta v trávniku, ktoré zostali prázdne najskôr dôkladne prekyprite, potom ich urovnajte hrabľami a rovnomerne na ne vysejte osivo, ktoré je určené na regeneráciu trávnikov. Vysiate plochy utlačte a počas nasledujúcich dní dôkladne zavlažujte. dk

Pin It