Pre pestovanie v nádobách sa hodí vzrastovo nižší kultivar Senorita Rosalita. Zaujme ružovými kvetmi, ktoré sa objavujú od konca jari až do začiatku jesene.

kleeoma

 

Kleoma obľubuje slnečné a teplejšie miesta, toleruje rôzne typy pôd. Predpokladom bohatého kvitnutia je však pravidelné zavlažovanie a prihnojovanie raz týždenne hnojivom pre kvitnúce letničky. Rastliny môžu v najhorúcejších letných dňoch napádať žraví škodcovia - skočky. Potrebné je zasiahnuť hneď na začiatku výskytu, inak môže prísť k rýchlemu zničeniu tejto krásnej letničky. Využiť môžete ekologické aj chemické prípravky.


Kleoma sa uplatní v moderných aj vidieckych záhradách, vysadená v črepníkov na slnečných balkónoch a terasách. Veľmi zaujímavé kvety tejto rastliny lákajú pestrofarebné motýle. Vysadiť si ju môžete samostatne, výborne sa však znáša aj s inými letničkami. Ideálnym obdobím na výsadbu je máj, kedy je predpestovaná kleoma často v predaji v záhradníctvach.


V sortimente tejto letničky, ktorá je často nazývaná aj ako „pavúčí kvet“, nájdete aj vyššie kultivary, ktoré sa hodia na výsadbu zadných častí zmiešaných kvetinových záhonov. V ideálnych podmienkach sú tieto vysoké až 150 cm. Takisto sa vyznačujú veľmi bohatým kvitnutím počas celého leta a nevšednosťou. dk

Pin It