Bohaté kvitnutie, kompaktný rast a pestovateľská nenáročnosť. Aj tieto vlastnosti charakterizujú jednu z najviac predávaných kvitnúcich izbových rastlín.

 

kalanchoe2020

 

Kalanchoa Blossfeldova (Kalanchoe blossfeldiana) je v ponuke kvetinárstiev v rôznych obdobiach v roku. Výborne sa hodí do moderných svetlých bytov so suchším vzduchom, kvitne prekvapivo dlho. Ideálne je si samozrejme zaobstarať mierne rozkvitnuté rastliny, prípadne tie, ktoré majú ešte len vyfarbené puky. Budete sa z nich tešiť dlhšie. Pre rastlinu sú typické zhrubnuté listy v ktorých dokáže zadržať na dlhšiu dobu vlahu. Na príliš slnečných miestach sa listy tejto rastliny môžu sfarbovať do bordova.


Rastlina v interiéri vynikne na okenných parapetoch, poličkách, nízkych stolíkoch, komodách, v lete ju môžete mať umiestnenú na polotienistom mieste v záhrade, na balkóne alebo terase. Nie je jedovatá a preto sa hodí aj do detských izieb. Nezaberie veľa miesta, je preto skvelou voľbou aj pre menšie byty.

 

Modranský obal na kvetináč


Starostlivosť o kvitnúcu kalanchou je veľmi jednoduchá. Žiada len miernu zálievku, radšej nechajte substrát v črepníku dobre preschnúť a to aj na pár dni, než by mal byť premáčaný. Príliš vlhký substrát môže spôsobiť hnilobu stoniek a rýchle odumretie rastliny. Dajte si záležať najmä na vylievaní prebytočnej zálievkovej vody. Rastlinu nepostrekujte, ale môžete ju prihnojiť raz za dva týždne. Odporúčam použiť hnojivo na kaktusy.


Po odkvitnutí kalanchou nevyhadzujte, očistite ju od zvyškov suchých kvetov, v lete jej doprajte pobyt vonku a dostatok živín, pri troche šťastia vám môže rozkvitnúť aj v ďalšom roku.

 

 

Fotogaléria: Floradania, Flowercouncil

dk

Pin It