Snežienky môžu krášliť aj v kvetináčoch. Ak ste si na jeseň nestihli vysadiť cibuľky tejto rastliny, počas zimy sa dajú kúpiť predpestované rastliny.

 

snezienky2

 

Tieto obľúbené cibuľoviny prekvapia každoročne záplavou kvetov, neprekáža im chlad ani nedostatok slnka. Nič sa nestane ani vtedy, ak črepníky s týmito rastlinami zasype snehový poprašok. Snežienky rozkvitnú aj napriek tomu a spolu so snehom vyzerajú ešte pôvabnejšie.


Vyrastajúcim a rozkvitajúcim snežienkam doprajte mierne vlhký substrát, vyhnite sa jeho premáčaniu. Zalievajte vždy až po tom, čo substrát v črepníku dobre preschne. Nádobu s kvitnúcimi snežienkami umiestnite na svetlé, chránené a dobre viditeľné miesto. Ideálna tak, aby ste kvitnúce rastliny mohli pozorovať kedykoľvek z okien domu.

 

Najpôsobivejšie je, ak v črepníku kvitne väčšie množstvo snežienok. Ak si aj teraz vysadíte do črepníka s väčším priemerom len niekoľko rastlín, zakrátko sa rozrastú a vytvoria silné trsy. Hoci najlepšie je nekombinovať snežienky v rámci jedného črepníka s inými rastlinami, môžete vyskúšať spojenie s kvitnúcimi kosatčekmi, tavolínmi či krókusmi.


Po odkvitnutí snežienky nelikvidujte, počkajte kým zožltnú a zaschnú listy. Následne obmedzte zálievku a črepník postavte bokom kde nebude prekážať. Koncom jari opatrne vyberte zo substrátu všetky cibuľky snežienok a až do jesennej výsadby (začiatok septembra) ich umiestnite na suché a tmavé miesto v dome alebo pivnici. Prázdny črepník môžete využiť na výsadbu letničiek. Odkvitnuté snežienky môžete presadiť aj do voľnej pôdy v záhrade, odporúčam však urobiť to hneď po odkvitnutí. dk

 

snezienkyV

Pin It