Ak si chcete vysadiť do záhrady magnóliu, ideálny je na to apríl. Ponuka rôznych druhov je v záhradníctvach najširšia a priaznivejšie teploty prispejú k rýchlemu zakoreneniu.

 

magnolia2019


Magnólie vysádzajte len s celistvým a neporušeným koreňovým balom. Miesto pre ne vyberajte veľmi dôsledne a počítajte s tým, že sa časom rozrastú aj do šírky. Neskoršie presádzanie by tejto drevine neprospelo.


Najlepšie sa magnóliám darí na teplom a slnečnom, vždy pred vetrom chránenom mieste. Dôležitá, avšak často podceňovaná, je aj príprava pôdy pred výsadbou. Na dno výsadbovej jamy sa osvedčilo pridať trochu rašeliny a rovnako je vhodné každoročne na jar vrecko rašeliny rozsypať aj okolo už zakorenených starších rastlín. Magnólie totiž patria k drevinám, ktoré obľubujú mierne kyslú a výživnú pôdu, hoci im vyhovujú aj pôdy s neutrálnou reakciou. Dajte pozor aj na príliš hlbokú výsadbu, magnólii to neprospieva.


Vysadené magnólie odporúčam v nasledujúcich týždňoch pravidelne zavlažovať, najmä počas suchšieho a horúceho leta. Pôda by mala byť v prvom roku výsadby stále mierne vlhká, nie však premáčaná. dk

Pin It