Najdôležitejšie bude pestovať ju na slnečnom alebo polotienistom mieste. Vyhovuje jej mierne zásaditá a vlhkejšia pôda. Čo ďalšie je dôležité vedieť?

 

rebarbora2019

 

Rebarbora je trváca zelenina a na jednom mieste porastie, ak nebude rušená nevhodnými zásahmi, veľa rokov. Časté presádzanie jej prekáža. Aj preto je nevyhnutné miesto pre ňu vybrať veľmi precízne, ideálne už na jeseň a hneď aj pripraviť pôdu. Dôležité je vyhradiť tejto rastline dostatok miesta, rozrastať sa bude hlavne do šírky.


Umiestniť si rebarboru môžete do zeleninovej časti záhrady, tak, aby čo najmenej prekážala. Ideálnou dobou na výsadbu predpestovaných sadeníc je jar. Skoro na jar si zároveň môžete staršiu rebarboru rozmnožiť delením trsov a získať tak nové rastliny.


Rebarbora nie je pestovateľsky náročná, žiada však dostatočný prísun vlahy, hlavne po vysadení. Neskôr, po zakorenení, stačí rastlinu zalievať len počas najsuchších a horúcich letných dní. Okolo rastliny môžete rozložiť nástielku, pomôže vám udržať vlhkú pôdu a zabráni rozrastaniu buriny.


V druhom roku po výsadbe je vhodné začať rebarboru aj prihnojovať. Využiť môžete kvalitné viaczložkové hnojivo. K dôležitým úkonom patrí odstraňovanie súkvetí, ktoré rastlinu zbytočne vysiľujú.dk

Pin It