Vresy vznešené (Erica gracilis) sú atraktívnou ozdobou vegetačných nádob počas celej jesene a ešte aj začiatkom zimy. Prežijú aj dlhšie?

vresyzimne


Vresy vznešené dlho a bohato kvitnú, sú farebne výrazné, nenáročné na údržbu a nedosahujú rozmery pri ktorých by prekážali. Dostať ich na jeseň kúpiť v rôznych veľkostiach a kultivaroch. Najčastejšie majú ružové, bordové alebo biele kvety. Nevýhodou týchto vresov je, že neznesú dlhodobejší pokles teploty na mínusové hodnoty. Aj keď by ste ich ochránili, zrejme ani vtedy by do jarných mesiacov neprežili.

 

 

Pokúsiť prezimovať sa ich však môžete v chladnom a svetlom priestore. Skôr ich však treba považovať len za dočasnú ozdobu balkónov a okenných debničiek. Po prvých mrazoch zvyknú zoschnúť a naďalej si zachovajú výraznú farebnosť. S ich vyhodením sa preto neunáhlite. Stačí nádoby doplniť ihličnatými halúzkami.


Niekoľkými trikmi tieto rastliny môžete udržať svieže až do prvých silnejších mrazov. Dôležité je ich pravidelne zavlažovať, substrát v nádobe nikdy nesmie úplne vyschnúť. Vyplatí sa ich sem tam orosiť aj vlažnou vodou. Prihnojovanie nie je potrebné. dk

Pin It