V skorom jarnom období vám poskytnú množstvo vitamínov a iných zdraviu prospešných prírodných látok. Vypestovanie klíčkov je veľmi jednoduché.

 

klicky 2021

Do skleného pohára (alebo špeciálneho nakličovacieho pohára) dáte asi tri čajové lyžice zeleninových semien, ktoré nie sú chemicky ošetrené a hodia sa na nakličovanie. Semená následne zalejete čistou a vlažnou vodou a necháte ich namočené aspoň 8 hodín, ideálne až 12. Každý druh však môže mať na spôsob nakličovania iné požiadavky, preto je dobré si to overiť. Potom vodu z pohárov vylejete a napučané semená veľmi dôkladne prepláchnite na sítku pod tečúcou vodou. Nechajte odkvapkať všetku vodu a semená umiestnite naspäť do pohárov, ktoré hneď pevne zatvoríte. Umiestnite ich na svetlé a teplé miesto (teplota asi 22°C), nie do tmy alebo chladu.


Klíčiace semená každý deň na sítku preplachujte, tým ich očistíte a zabránite prípadnému rozvoju plesní. Tiež im preplachovaním zabezpečíte potrebnú vlahu. Vyrastené klíčky môžete za približne 3- 4 dni využiť pri príprave jedál alebo čerstvé skonzumovať.


Na nakličovanie sa hodí reďkovka, cvikla, fazuľa mungo, bazalka, ľan, brokolica, žerucha, pohánka alebo slnečnica. Vždy musí ísť o chemicky neošetrené semená. Podľa zváženia si súbežne môžete vypestovať rôzne druhy klíčkov a to až dovtedy, kým nebudete mať k dispozícii prvú tohtoročnú zeleninu. dk

Pin It