Letná sezóna je tu a s ňou čas, ktorý trávime na čerstvom vzduchu. Príjemné chvíle v záhrade sa dajú vylepšiť pohľadom na záhradný domček.

 

Primalex

 

Vhodne zvolená lazúra drevo ošetrí, osvieži a tiež ho ochráni od škodlivých vplyvov. Vyskúšajte ju natrieť na svoje záhradné vybavenie podľa tohto návodu. Je to jednoduché a výsledok je na nezaplatenie.
S ošetrením dreveného záhradného domčeka vám pomôže napríklad lazúra a napúšťadlo 3v1 od Primalexu, ktorá ponúka ochranu všetkých drevených povrchov v exteriéri.

 

primalex 3v1

 

„Náterom nemusíte drevo natierať vopred – obsahuje totiž napúšťadlo, vďaka čomu ušetríte čas aj peniaze,“ radí odborník Primalex Daniel Varga a dodáva: „Navyše sa dostane hlboko do dreva a zabráni tak prenikaniu vlhkosti, tým sa zároveň predchádza vzniku plesní a hniloby.“ Lazúra drevo ochráni od všetkých škodlivých vplyvov a zaistí dokonalú prevenciu a ochranu proti zmodraniu dreva, hubám a hlavne drevokaznému hmyzu.

 

Ako na to?


Využijete štetec, miešadlo, otvárač, ochranné okuliare, maskovaciu pásku a rukavice, prípadne aj ochranný odev. Počítajte s tým, že budú potrebné minimálne dve vrstvy, a to vždy v intervale 12 hodín medzi nátermi. Na prácu si preto vyhraďte dostatočné množstvo času.  Pri nátere namáčajte štetec maximálne z jednej tretiny, aby lazúra zbytočne nestekala a nekomplikovala vám prácu.

 

primalex 3v1b

 

Pri natieraní postupujte odhora dole a štetcom natierajte drevo vždy po smere vlákien, nikdy nie proti, a lazúru dôkladne roztierajte.  Lazúra krásne vyzdvihne kresbu dreva, vybrať si môžete dokonca z 10 rôznych odtieňov. Je vhodná na nátery pergol, plotov, drevených podhľadov, konštrukcií a stavebných prvkov. Jej výhodou tiež je, že sa neodlupuje, nepraská a následné ošetrenie dreva je možné bez brúsenia.

 

TIP: Namočený štetec medzi nátermi zabaľte do fólie. Môžete potom v práci pri druhom nátere ľahko pokračovať bez obáv, že vám štetec medzitým stvrdne.

 

Zdroj a foto: Primalex

PR

 

Pin It