Ak zvažujete úpravu svojej záhrady pred príchodom leta, predstavíme vám zaujímavé trendy, aj služby Cashback World-u, ktorý vám umožní ušetriť peniaze pri vašom nákupe.

 

zelenyrok2019

V posledných rokoch sa jednou z najskloňovanejších tém stala zelená architektúra a stavby, ktoré čo najmenej zasahujú do životného prostredia. Záhradníctvo a záhradná architektúra sú prirodzene s týmito trendami výrazne spojené, keďže sú väčšinou priamou súčasťou prírody. Pri dizajne záhrad teda už nehrá najdôležitejšiu úlohu len jej vizuálna atraktivita, ale aj využitie prírodných, ideálne lokálnych materiálov, nenáročných rastlín a drevín, rovnako aj nízka spotreba energie.


Záhrada - miesto pre relax


Počasie sa aj na Slovensku mení. V posledných rokoch sme svedkami veľmi horúcich a suchých letných mesiacov a netradičnej zimy. Ovplyvňuje to aj záhradnú architektúru. Do módy prichádzajú rastliny a dreviny odolné voči vysokým teplotám a súčasne dlhoveké a nenáročné na pestovanie. Pre odvážlivcov existuje možnosť pestovať v našich končinách už aj viaceré exotické rastliny. Napríklad banánovníky, granátovníky, exteriérové palmy alebo figovníky. Cez internet si dokonca kúpite aj takzvaný „jahodový strom“, ktorý možno poznáte z oblasti Stredomoria.


Záhradu však netvoria len kvety a stromy, ale tiež pôda, spevnené plochy, exteriérový nábytok, osvetlenie a mnoho ďalších položiek. V roku 2019 patria k vyhľadávanejším automatické zavlažovacie systémy, závesné črepníky, alebo chodníky z ľahko opracovaných kameňov. Tiež ekologické osvetlenia, ktoré fungujú na báze denného nabíjania pomocou solárnej energie. Hitom sú aj zabudované zvukové systémy, ktoré prispievajú k tej správnej atmosfére aj v záhradnom priestore. Záhrady teda nemusia byť už iba miestom, ktoré je spojené s drinou, ale naopak, miestom, kde si možno oddýchnuť alebo zaujímavo tráviť voľný čas.


Kde sa exteriér stretáva s interiérom


Jeden z najvýraznejších trendov tohto roku je prienik dizajnu exteriéru a interiéru. V súčasnosti je žiadané mať druhú obývačku takpovediac priamo pod hviezdnym nebom. Pri zariaďovaní takejto prírodnej miestnosti si majiteľ môže veľa záhradných prvkov vyrobiť sám. K trendovým materiálom patrí kameň, náplavové drevo alebo železo. Pomocou nich si s troškou tvorivosti možno vytvoriť jednoduché ohnisko, sedadlá, tí zručnejší si dokonca môžu postaviť aj malý záhradný domček. Fantázií sa medze nekladú - možnosti sú prakticky neobmedzené. Za zmienku stojí aj čoraz väčší dôraz na súzvuk ľudských obydlí so živou prírodou. Dôležité je teda zariadiť záhradu tak, aby prilákala čo najviac života – motýle, včely a ďalšie opeľovače.


Nákupné benefity Cashback World-u


Ako už býva pravidlom pri navrhovaní a zariaďovaní, ani dizajn záhrady nie je dnes lacnou záležitosťou. Nevyhnutne je spojený s nákupom materiálov, priesad, nevyhnutných doplnkov a pomôcok. Pri zavádzaní elektriny na osvetlenie alebo zavlažovacie systémy bude potrebná aj pomoc odborníka. Preto je rozumné, okrem klasických zliav, využívať aj ďalší zľavový potenciál pri nákupoch v kamenných predajniach a internetových obchodoch.


Vďaka nákupným výhodám, ktoré ponúka medzinárodné nákupné spoločenstvo Cashback World tak možno ušetriť aj pri zriaďovaní alebo úprave záhrady. Cashback World totiž ponúka zákazníkom cashback, t.j. peniaze späť, z každého nákupu u svojho partnerského predajcu. To znamená, že časť z každej zaplatenej nákupnej sumy sa vráti na bankový účet kupujúceho. Ten navyše získa aj tzv. Shopping points, za ktoré získa ďalšie zľavy. Cashback World má v súčasnosti viac ako 130 000 obchodných partnerov v 47 krajinách sveta. Sú medzi nimi aj záhradníctva, záhradné centrá, ako aj predajne so stavebnými materiálmi a mnoho iného. Ak ešte nie ste zákazníkom Cashback World, môžete sa bezplatne zaregistrovať na www.cashbackworld.com  alebo priamo v jednej z partnerských kamenných predajní. Tak poďme spolu do záhrady!

 

Ilustračné foto: Shutterstock.com

 

PR

Pin It