Kvety čemeríc, ktoré zdobia záhradu koncom zimy a začiatkom jari, sú najkrajšie na záhonoch. Napriek tomu sa vyplatí zopár ich odrezať aj do vázy.

 

cemerica vaza

 

Nádherné kvety čemeríc vyniknú samostatne, v menšej sklenej alebo keramickej váze, vždy na dobre viditeľnom ale chladnejšom mieste. Rovnako sú pôsobivé ak k nim pridáte zopár farebných konárikov krov bez listov. Ďalšou možnosťou je položiť kvety do širšej misky s vodou, pričom môžete zvoliť  kvety rôznych druhov čemeríc.

Dnes už dokonca v niektorých kvetinárstvach rezané čemerice dostať kúpiť, nebude tak potrebné odrezať tie zo záhrady. Prípadne môžete skombinovať čemerice zo záhrady a z kvetinárstva. Čemericami si môžete ozdobiť moderný aj starší interiér.


Najdlhšie vám vydržia čemerice na krátkych stonkách, preto ich pred vložením do vázy ostrým nožom skráťte. Stačí ich nechať úplne krátke, čím budú dlhšie, tým kratšie vydržia svieže. Okrem toho je prínosné pomocou špendlíka opatrne prepichnúť stonku tesne pod kvetom. Rezané kvety čemeríc vydržia svieže asi týždeň. Potrebné je ale denne meniť vodu vo váze alebo miske a aranžmán umiestniť skôr na chladnejšie miesto.dk

Pin It