Dôkladne upratať zeleninovú záhradu sa pred zimou nevypláca. Mnohé zeleninové druhy totiž výborne znášajú mráz a dokonca vďaka nemu získajú lepšie chuťové vlastnosti.

 

zelenina 2020

 


K takýmto patria niektoré hlúboviny, napríklad kel ružičkový a kel kučeravý, tiež toskánsky kel a vybrané odrody kelu hlávkového. Po niekoľkých mrazivých dňoch či nociach sa hlúboviny, ktoré zostanú vonku, stávajú ľahšie stráviteľné a získavajú lahodnejšiu chuť. Konkrétne listy kelu kučeravého (na obrázku) môžete postupne zberať počas celej zimy, tieto môžu byť dokonca aj namrznuté. Vyznačujú sa veľmi príjemnou sladkastou chuťou a pestrými možnosťami využitia v kuchyni. Ak sú však ohlásené silnejšie mrazy, bude lepšie hlúboviny zakryť bielou netkanou textíliou.


Počas zimy môžete na hriadkach ponechať aj valeriánku, jej chutné listy si potom budete môcť pozbierať skoro na jar. Porast valeriánky odporúčam na zimu pozakrývať čečinou alebo bielou netkanou textíliou. Rovnako tak prezimuje v teplejších lokalitách Slovenska aj rukola. Ak je mierna zima, listy môžete postupne trhať do šalátov.


Vonku veľmi dobre prezimujú aj zimné a jesenné odrody póru. Podľa potreby si ich môžete kedykoľvek opatrne vykopať priamo z hriadky. Vyplatí sa tiež ponechať v pôde zopár koreńov petržlenu, skoro na jar budete mať k dispozícii čerstvú petržlenovú vňať. dk

Pin It