Zrejme pri jej pestovaní robíte chyby. Najdôležitejšie je pestovať túto popínavú drevinu na slnečnom a teplom mieste. Osvedčená je južná alebo juhovýchodná strana.

 

visteria2021


Vistéria (Wisteria) tiež potrebuje chránené miesto, bohato kvitne vtedy, keď je vysadená v priepustnej, humóznej a mierne kyslej pôde. Niektoré zdroje uvádzajú, že tejto drevine vyhovuje mierne zásaditá pôda, osvedčuje sa však práve pôda, ktorá je mierne kyslá. V príliš zásaditých pôdach táto drevina trpí chlorózou, ktorá sa prejavuje nápadným žltnutím listov. Dôvodom slabšieho kvitnutia tejto popínavky môže byť aj tieň. Vistérii by nemali tieniť múry, okolité budovy ani stromy či vyššie kry.


Predpokladom bohatého kvitnutia je aj každoročný rez, a to v zime a počas leta. Rez vám zároveň pomôže udržať rastlinu v ideálnej podobe, nebude sa nekontrolovane a rýchlo šíriť do okolia.


Množstvo kvetov podporíte aj tým, že vistériu začiatkom leta prihnojíte. Využiť na to môžete hnojivá, ktoré sú určené pre kyslomilné rastliny.


Pri pestovaní tejto atraktívnej dreviny je tiež dôležité myslieť na pevnú oporu. Najlepšie kovovú, ktorá je pevne zafixovaná v betónovom lôžku.

Pin It