Jeden z najzaujímavejších záhradných architektov súčasnosti, Ferdinand Leffler, navrhuje netradičné, štýlové a funkčné záhrady. A rovnako taká je aj nová lavica, s ktorou prichádza na predvianočný trh.

 

ferdinand lavice

 

„Lavice umiestňujem do záhrad veľmi rád, nie sú pre mňa len miestom na posedenie, ale zároveň pozvánkou do priestoru či pointou príbehu daného miesta,“ hovorí a dodáva: „Ak chcete v záhrade urobiť prvý krok k zmene, lavica je dobrým začiatkom. Lavíc môže byť v záhrade pokojne viacero, pričom každá bude mať iný tvar i funkciu.“

 

Vo svojom ateliéri Flera Ferdinand navrhol lavicu v jednoduchom nadčasovom dizajne, ktorý pristane naozaj každej záhrade a každej architektúre domu. Kvalita, pohodlie a krása boli základnými a nediskutovateľnými požiadavkami pri tvorbe. Lavice sú vyrobené zo smrekovcového dreva, ktoré pochádza z miestnych, európskych zdrojov. Rezivo je dôkladne vyschnuté a bez uzlov, čím je zaručená dlhodobá životnosť.

 

Päť farebných odtieňov evokuje päť emócií – NÁDEJ (zelenkavá), VÁŠEŇ (červená), MELANCHÓLIA (modrá), TÚŽBA (sivá) a NEHA (levanduľová).

 

„Záhrada je čarovné miesto. Dokáže vám splniť to, čoho sa vám v živote nedostáva. Nechajte do svojho života vstúpiť nové emócie, nové zážitky,“ radí Ferdinand Leffler.

 

Zdroj: www.lavice.cz

Pin It