Veľa ľudí považuje kvetináč za praktickú vec, zatiaľ čo obal naň musí lahodiť oku a hodiť sa do interiéru. Ktoré kvetináče sú aktuálne trendové?

 

bellarose uvod

 

Poradíme, ktoré teraz letia!

 

Pokiaľ si vyberáte kvetináč, máte dve možnosti: hlinený alebo plastový. Ak však hľadáte obal naň, možností je podstatne viac. K najobľúbenejším materiálom patrí glazovaná keramika. Takéto obalové nádoby pre kvetináče zoženiete v rôznych farbách, jednofarebné alebo aj odvážnejšie riešenia, dokonca s efektom popraskanej glazúry.

 

Ďalším materiálom, ktorý si v posledných rokoch získava viac priaznivcov je betón. Betónové obaly na kvetináče sú ideálne do minimalistických a industriálnych interiérov. Skvele sa hodia k izbovým rastlinám, ktoré sú okrasné listom.

 

 

Pre väčšie kvetináče a vzrastenejšie rastliny sa hodia rôzne splietané obaly a košíky, ktoré majú vnútri plastovú vložku a tým pádom prebytočná voda nepretečie.

 

Vsaďte na originalitu

 

Zovšedneli vám obaly na kvetináče, ktoré bežne vidíte v predajniach? Potom vám odporúčame odviazať sa a doplniť svoju zbierku o zaujímavé a veľmi netradičné kúsky. Momentálne sú napríklad v kurze kvetináče s tvárami. Dodajú miestnosti decentný etnický nádych a už na prvý pohľad upútajú pozornosť.

 

kvetinace

 

Pokiaľ nemáte v byte miesta nazvyš a predsa len si chcete ešte peknú izbovku zadovážiť, siahnite po macramé. Ide o splietané jutové povrázky, ktoré zavesíte zo stropu a priamo do nich umiestnite obal s rastlinou. Ušetríte množstvo miesta, získate originálny prvok a celý priestor naraz prekukne!

 

Nech už vám domov bude zdobiť akýkoľvek kvietok, pekný obal jeho krásu vždy pozdvihne. A ak stále neviete, ktorý obal by sa k vašej rastlinke hodil, môžete sa riadiť všeobecným pravidlom, že čím je kvet farebnejší a bohatší, tým jednoduchší obal sa k nemu hodí.

 

Dúfame, že ste načerpali inšpiráciu a za celý tím Bella Rose vám prajeme krásne slnečné jarné dni.

 

 

 

 

Pin It