Prvá adventná nedeľa otvára brány ku krásnemu sviatočnému obdobiu. Je to fajn príležitosť vyzdobiť si interiér. Mimochodom máte už pripravený adventný svietnik?

 

FDTradescantia972x648


V tomto roku môžete zvoliť originálnejšiu formu a využiť úplne iný rastlinný materiál než doposiaľ, napríklad živé miniatúrne izbové rastliny. Množstvo zaujímavých druhov zoženiete v kvetinárstvach a hobbymarketoch aj v tomto období, potrebná bude ešte štýlová nádoba alebo podnos, štyri sviečky a ak chcete aj zopár vkusnejších dekorácií.  


Prinášame vám niekoľko jednoduchých a originálnych tipov, s ktorými zvládnete výrobu netradičného adventného svietnika aj svojpomocne. V tomto prípade stačí najmä všetko precízne porozkladať alebo poumiestňovať. 

 

adventiybovky

 

Adventný svietnik z miniatúr


Štýlová dekoratívna misa či podnos sa nájde azda v každej domácnosti. Umiestnite na ne sviečky a menšie izbové rastliny, vianočné kaktusy alebo vianočné ruže. Po adventom období vám rastlinky budú robiť radosť aj naďalej a pravdepodobne neskončia v smetnom koši ako zoschnutý adventný venček. Ak chcete, aby črepníky nebolo v adventnom svietniku vidno, zasypte ich napríklad drobnejšími šiškami alebo zakryte machom, ktorý si nazbierate počas víkendovej prechádzky v prírode. Nezabudnite, že drobnejšie izbové rastliny bude potrebné zaliať častejšie. Substrát v takomto črepníku vysychá oveľa rýchlejšie a rastliny by vám vďaka zanedbanej zálievke mohli uhynúť. Suchší substrát a to aj dlhodobejšie znesú len sukulenty. 

 

fialky UVOD


 Štýlový svietnik vytvoríte aj z rastlín v črepníkoch


Využiť naň môžete rastliny, ktoré doma máte, alebo si urobte radosť a zadovážte si nový prírastok. Originalitu svietniku dodá neštandardný výber zelene. Budete potrebovať už len stojany na sviečky, prírodný materiál podľa vášho výberu na sviatočné dozdobenie a štýlový svietnik, ktorým iste prekvapíte nejednu návštevu, je hotový.


 

Pripravila: rš

Foto: Floradania

Pin It