markizaOstré slnečné lúče a tropické teploty sú onedlho tu. Vytvoriť blahodárny tieň na terase pomôžu viaceré moderné systémy. S niekoľkými novinkami vstupuje do tohtoročnej sezóny aj značka CLIMAX.


Ide o moderný fasádový systém WINROL a výklopný WINROL ARM a zvislé fasádové clony v podomietkovom prevedení nazvané NICHE. Tohtoročnú ponuku noviniek uzatvárajú dizajnové markízy – kazetová NOVETA a kĺbová PRIMA.

 

Ostré slnko, prievan alebo zvedavé oči sú väčšinou rušivými elementmi a preto je cieľom zbaviť sa ich. Fasádne clony túto funkciu plnia a zároveň môžu skrášliť dom. Zvislá fasádna clona predstavuje plnohodnotný variant k vonkajším žalúziám alebo roletám. Tento systém výborne tieni a vďaka neprebernému množstvu farieb aj dobre vyzerá. Jeho výhodou je jednoduchosť konštrukcie a ľahká montáž boxu. U tohto typu tienenia môže byť použitá perforovaná látka Soltis. Je to tkanina vyrobená zo 100% polyesterového vlákna a vrchnej PVC vrstvy. Vďaka malým otvorom v ploche tkaniny je zabezpečená prirodzená ventilácia a čiastočný priehľad látkou von. Soltisové vlákna sú pri výrobe predpínané a tým dosahujú veľkú pevnosť a odolnosť voči vetru. V závislosti na type a farbe môže Soltis zadržať až 90 % slnečného žiarenia.

 

WINARM je výklopná fasádna markíza. Výklopné rameno zaistí tieň v interiéri a pritom umožní nerušený výhľad von oknom. V ponuke sú ramená v dvoch variantoch uhlov naklopenia, 90 a 135°. Tienenie zaisťuje látka, ktorá je navinutá na hriadeli umiestnenom v hornom boxe. Aj pri tomto type tienenia môže byť použitá perforovaná látka Soltis. Systém je vhodný na montáž na fasádu domu, ale aj na tienenie balkónov bytových domov. Výrazne oživí fasádu akejkoľvek budovy.

 

Snívať o teplom, slnečnom počasí možno kedykoľvek. Dokonca sa na to možno už teraz pripraviť. Vv ponuke je široký výber markíz aj v dobe, keď sa teplomer ešte rozhodne nešplhá k tridsiatim stupňom. V prípade vonkajšieho posedenia na terase či balkóne sú markízy ideálnou a mimoriadne praktickou voľbou. Nevyžadujú náročné stavebné úpravy, pritom poskytujú dostatok tieňa aj pre väčšie plochy a široký výber odolných látok z nich robí efektný architektonický doplnok, ktorý sa dá ľahko zladiť s každým štýlom.

 

Novinka Prima T, rovnako ako Prima TS sú základné typy kĺbových markíz a svoje uplatnenie nájdu predovšetkým pri tienení terás rodinných domov a balkónov. Nemecké komponenty, z ktorých sú markízy vyrábané, sú zárukou dlhej životnosti a bezproblémovej funkčnosti.

 

Typ Prima BOX sa radí medzi kazetové markízy. Ich veľkou výhodou je, že kompletný mechanizmus aj látka sú v stiahnutom stave chránené pred vplyvom počasia v dizajnovej kazete. Vďaka tomu zostáva látka i konštrukcia ramien po dlhú dobu čistá. Kazetu možno nalakovať v neprebernom množstve farieb.

 

Noveta BOX predstavuje novinku v ponuke kazetových markíz. Funkcionalistický čistý tvar kazety predurčuje túto markízu na umiestenie na fasády moderných rodinných domov. Rovnako, ako u ostatných kazetových markíz, aj tu sú mechanizmus a látka chránené pred vplyvom počasia v kazete. Tento model možno inštalovať len na stenu a ovládanie je riešené kľukou alebo motorom.

 

Zdroj a ilustračné foto: CLIMAX

Pin It