Silnejúcim trendom je znížiť množstvo používanej chémie aj pri pestovaní zelene. Na trh preto postupne prichádzajú nové koncepty hnojív vytvorené na prírodnej báze. V portfóliu ich má aj značka HomeOgarden.

 

 homeogarden v

 

Jedinečná kombinácia organického hnojiva a prírodných pomocných látok v tomto prípade zaistí zdravú domácu úrodu. Hnojivo sa hodí pre všetky druhy rastlín, kde chcete prirodzeným spôsobom, bez umelých hnojív zlepšiť a zrýchliť ich rast, kvitnutie a zvýšiť úrodu. Vybrať si však treba konkrétny typ, podľa typu rastlín, ktorým chcete dodať živiny.


Organické hnojivo HomeOgarden prirodzene, biologicky a trvalo vyživuje rastliny, zvyšuje zdravú domácu úrodu a tvorbu humusu, ktorý je pre plodnosť pôdy kľúčový. Základnému vysoko kvalitnému organickému hnojivu pridávajú špeciálnu výhodu a zvýšenú účinnosť pri podstatne menšej spotrebe v porovnaní so štandardnými organickými hnojivami prírodné pomocné látky mykorhíza a leonardit.


Mykorhíza a rastliny vytvárajú symbiotické spojenie, ktoré vedie k podstatne rýchlejšiemu rastu koreňov, lepšiemu znášaniu sucha, kvalitnejšej priepustnosti živín v pôde, odolnosti rastlín voči stresom a ďalším vplyvom. Leonardit zasa pôsobí ako prírodný stimulátor rastlín a pomocná pôdna látka, znižuje kyslosť pôdy a zvyšuje mikrobiologickú aktivitu v pôde.


Rastliny na záhrade, v kvetináčoch a v sade môžete hnojiť v ktoromkoľvek mesiaci, od februára do novembra. Na 25 m2 plochy potrebujete 1 kg hnojiva. Hnojivo môžeme taktiež zmiešať s organickým substrátom na sadenie rastlín do debničiek alebo kvetináčov v množstve 1 kg na 200 l substrátu.


Pre prirodzené zvýšenie úrody a trvalé zlepšenie pôdy na záhrade používajte toto hnojivo každoročne na začiatku rastu, teda počas jari. V porovnaní s obyčajnými organickými hnojivami bez prírodných pomocných látok, je v tomto prípade potrebné podstatne menšie množstvo hnojiva.
Rastliny základné živiny v hnojive priebežne spotrebovávajú, zatiaľ čo prírodné pomocné látky zostávajú v pôde niekoľko rokov a zlepšujú plodnosť pôdy, čo je tiež oproti iným organickým hnojivám kľúčová výhoda. Ideálne je hnojivo pridávať k prihnojovaniu i vo vegetačnom období alebo pri výmene rastlín v záhrade, kde môžete použiť aj polovičné množstvo a to 1 kg na 50 m2. V prípade mimoriadne zlej pôdy môžete množstvo zvýšiť maximálne na 1 kg na 1 m2. Hnojivo je veľmi dobré aj na kompostovanie. Na prípravu 200 l kompostu (menší kompostér) pridajte 1 kg hnojiva.

 

Hnojivo uchovávajte vždy v pôvodnom obale, na suchom, chladnom mieste a chráňte ho pred slnkom. Otvorený obal dobre uzavrite a zbytok hnojiva skladujte vo vyššie uvedených podmienkach.

 

Zdroj a foto: HomeOgarden

Pin It