Premeňte váš exteriér na letnú kuchyňu s jedálňou, obývaciu miestnosť, pracovňu, detskú izbu a nezabudnite ani na kútik, kde sa utiahnete, aby ste venovali čas sebe a relaxu po náročnom dni.

 

zahradny nabytok 052023 1

Záhrada by nemala lahodiť len pohľadom. Mala by byť zároveň funkčná. Taká, ktorá vám umožní vychutnávať si vonku to, čo máte radi, čo bežne robievate v interiéri. Vonku to bude aj o zážitku a nevšednej atmosfére. Stačí skombinovať vhodný záhradný nábytok a jednotlivé „záhradné izby“ doladiť dekoráciami a doplnkami. Aký kútik nesmie chýbať vo vašej záhrade?


Letná jedáleň s kuchyňou


Ulahodí gurmánom, ktorí radi prekvapujú delikatesami z vlastnej záhrady aj milovníkom návštev, záhradných osláv a stretnutí. Stolovanie vonku poskytne dokonalú scenériu a spoločenským zážitkom bude aj samotná príprava jedál v letnej kuchyni. V zostave záhradného nábytku by nemal chýbať dostatočne veľký jedálenský stôl, okolo ktorého sa pohodlne usadia vaši priatelia či rodina. Z ponuky si môžete vybrať taký, ktorý si podľa potreby prakticky zväčšíte, no počas bežných dní nezaberie veľa miesta. Uprednostnite materiál, ktorý bude možné ľahko čistiť.

Dizajnu jedálne prispôsobte výber nábytku do letnej kuchyne. Mal by farebne aj materiálovo ladiť so stolom, stoličkami či lavičkami. V grilovacom kútiku uvítate viacúčelový stôl, ktorý poslúži na prípravu a aranžovanie jedál pre hostí, no praktický bude aj jeho skladovací priestor. Toho napokon v záhrade nikdy nie je dostatok. Vyriešiť to pomôžu aj záhradné boxy, do ktorých skryjete záhradné textílie či potreby pre vonkajšie stolovanie. Ak zvyknete hostiť viacero ľudí, vyberte si také prevedenie, ktoré poslúži zároveň ako lavička. S premyslenými prvkami záhradného nábytku bude váš exteriér pôsobiť úhľadným a uprataným dojmom a nebude odpútavať pozornosť od okolitej zelene.

 

zahradny nabytok 052023 2

 

Obývacia izba pre stretnutia s priateľmi a rodinou


Vonku sa razom štyri steny stávajú galériou, ktorú tvorí meniaci sa pestrý kolorit záhrady. Je srdcom vašej obývačky veľký gauč? Potom v kombinácii so stolíkom a pohodlnými kreslami nesmie chýbať ani vo vašej záhrade. Ak nemusíte šetriť priestorom, rohová sedačka zreteľne oddelí priestor vašej exteriérovej obývačky a podporí vzájomnú komunikáciu. Pri výbere záhradného nábytku uprednostnite taký, ktorý spoľahlivo odolá poveternostným vplyvom a nebude náročný na údržbu. Nezabudnite, že pocit domáceho pohodlia umocnia textílie ako vankúše, deky či exteriérový koberec. Stretnutiam po západe slnka dodajú očarujúcu atmosféru záhradné lampy aj svetelná girlanda na stromoch či pergole.

 

zahradny nabytok 052023 3

 

Homeoffice v zeleni


Nájsť ideálne miesto na prácu z domu nie je ľahká úloha. Kuchynský stôl, gauč v obývačke či dokonca spálňa nemusia poskytnúť najvhodnejší pracovný kút, kde sa nerušene sústredíte na prácu. Presuňte do exteriéru spokojne aj vašu kanceláriu. Čerstvý vzduch a okolitá príroda vám dodá energiu a prinesie nové nápady a myšlienky. Potrebovať budete pevný stôl v blízkosti prívodu elektrickej energie a pohodlné sedenie s vhodnou ergonómiou. Vašu záhradnú kanceláriu umiestnite v tieni, slnečné lúče by prácu na počítači znemožnili.

 

Relax kútik v tôni stromov


Máte v záhrade obľúbené miesto? Spravte si tu vašu súkromnú relax zónu. Na záhradnom ležadle si nerušene prečítate svoje noviny, napínavý román či vypočujete obľúbený podcast. Alebo jednoducho len pozorujte meniaci sa svet navôkol. Či už zvolíte záhradné lehátko, polohovacie ležadlo alebo kreslo s taburetkou, pohodliu bude chýbať už len rozvoniavajúca káva a domáci koláč s ovocím zo záhrady. Nezabudnite preto ani na príručný odkladací stolík. Pôžitok z pobytu vonku tak bude dokonalý.

 

zahradny nabytok 052023 4

 

 

Zdroj: www.stavbaeu.sk

Foto: Freepik, Flowercouncil

 

Pin It