Deti nikdy dlho neposedia a vždy budú vymýšľať rôzne huncútstva a hry. A v záhradách, kde majú veľa priestoru na rozptýlenie, to platí dvojnásobne. Ako ich zabaviť?

 

trampolina972x648

 

V ponuke je niekoľko zaujímavých atrakcií a hračiek, ktoré sú do záhrady doslova ako stvorené. Deti sa s nimi vydržia hrať celé dni.


Záhradné trampolíny zabavia vaše deti aj ich kamarátov

Trampolíny sú pre deti jednou z najobľúbenejších atrakcií. A to nielen v záhrade, ale viac-menej kdekoľvek. Deti si na nich užijú veľa zábavy a pri tom môžu ťažiť z výhod, ktoré im trampolíny poskytujú. Pohľad na malé deti hrajúce sa na trampolínach budí dojem, že je to veľmi ľahké. Pri skákaní a šantení sa však naučia veľa nových zručností a schopností. Fyzicky náročné je už samotné skákanie. Akonáhle sa deti dostanú do fázy, kedy na trampolíne začnú skákať rôzne zložitejšie skoky a triky, zrazu zlepšujú aj svoju koordináciu, rytmiku a ďalšie dôležité vlastnosti, ktoré raz v živote zužitkujú.

 

trambulin 2

 

Záhradné trampolíny nie sú až tak drahou záležitosťou. Ich cena sa v priemere pohybuje približne od sto eur. Ponúknu pritom neobmedzenú zábavu aj dôležité bezpečie. Záhradné trampolíny sú totiž zaistené bezpečnostnou sieťou, ktorá ochráni deti pred pádom z trampolíny. Pre väčšiu bezpečnosť je takisto k trampolínam pripojená sada schodíkov, ktoré uľahčia deťom prístup na trampolínu aj zliezanie z nej.

 

Hojdačky, odrážadlá aj šliapacie autíčka pobavia najmenšie deti

Pre najmenšie deti trampolíny zatiaľ nie sú veľkou zábavou. Pre ne sú v ponuke rôzne autíčka a odrážadlá. Autíčka sú väčšinou vyrábané z tvrdeného plastu a nechýba aj informácia o tom, do akého veku môže dieťa autíčko bezpečne používať. To je dosť zásadné, pretože podľa toho sa riadi výdrž všetkých použitých materiálov.

Šliapacie autíčka majú mechanizmus podobný pedálom na klasických bicykloch, deti však sedia na oveľa stabilnejšom a bezpečnejšom vozidle. Sú tak ideálnou hračkou pre malých chlapcov aj dievčatá, môžu brázdiť naprieč záhradou bez toho, aby pri tom hrozilo riziko pádu a zranenia.

 

Tradičnou záhradnou atrakciou, ktorá priláka nielen tých najmenších, ale aj väčšie deti, sú hojdačky. Z nich skoro nikto nevyrastie. Aj dospelí si mnohokrát veľmi radi sadnú a pohojdajú sa. Bezpečnosť hojdačiek pre rôzne vekové kategórie detí sa jednoducho rozoznáva podľa ich veľkosti a zabezpečenia. Nastavenie výšky závisí čisto od vás a s tým pochopiteľne aj rýchlosť, akou dieťa hojdáte.

Zdroj a foto: www.hawaj.sk, Pexels

PR

Pin It