Krásne rozkvitnuté hortenzie nájdete v tomto období snáď vo všetkých záhradníctvach. Chyťte sa príležitosti a zaobstarajte si túto rastlinu teraz.

 

hortenzie2020

 


Výhodou kúpy v letnom období je aj to, že hortenzie si budete môcť vyberať podľa farieb, či veľkostí súkvetí. Do svojej záhrady si tak budete môcť zaobstarať presne taký druh a kultivar, aký vám najlepšie vyhovuje. Okrem tradičných druhov hortenzií v tomto období jednoduchšie zoženiete aj menej tradičné druhy, ktoré takisto vynikajú bohatým kvitnutím.


Pri kúpe hortenzií vždy zvážte, či im viete v záhrade poskytnúť ideálne podmienky. Najlepšie rastú v polotieni s kyslejšou a vlhkou pôdou. Pri výsadbe odporúčame pôdu doplniť o kyslejší substrát. Niektoré druhy hortenzií, napríklad hortenzia metlinatá, znesú aj slnečné miesta. V prípade, že máte v záhrade alebo na dvore viac miesta, vyberte si z jedného druhu viac kusov, pohľad na rozkvitnutý hortenziový záhon bude pre vás každoročne zážitkom.


Ak nemáte v záhrade ideálne podmienky, prípadne máte len terasu, pestovať tieto dreviny môžete aj v priestrannejších nádobách s kyslejším substrátom. Aj nádoby s vysadenými hortenziami bude lepšie umiestniť na polotienisté miesta.


V lete vysadené hortenzie treba veľmi intenzívne zavlažovať, inak sa nezakorenia. Počas celého leta by tak pôda okolo nich nemala na dlhšiu dobu úplne preschnúť. Inak budú vaše hortenzie vädnúť, žltnúť a postupne zasychať. Nezabudnite, že aj hortenzie môžete vysádzať len s neporušeným koreňovým balom. dk

Pin It