Chýr o štýlovom modulárnom a multifunkčnom plote, ktorý si nedávno vyslúžil dizajnérskeho Oscara, sa dostal spoza slovenských hraníc, z jednej moravskej firmy, až k nám.

 fotoplotsedak

 

Týmto vkusným riešením, ktoré ocenia najmä majitelia menších pozemkov, sme chceli inšpirovať aj vás.

„Nechápali sme, prečo má väčšina pekných a nie práve lacných domov okolo svojho pozemku natiahnutý nevzhľadný drôtený plot, často prekrytý zelenou textíliou pre pocit súkromia. Pýtali sme sa, analyzovali a nápad bol zrazu na svete,“ vysvetľujú pozadie zrodu unikátneho plota jeho autori.


Vyklopiť, zaklopiť, vyklopiť, zaklopiť

 

Multifunkčný plot pochádzajúci z firmy AITAA ocenia najmä majitelia menších záhrad napríklad v satelitných mestečkách, ale aj tí, ktorý majú svoj malý záhradný svet na balkóne. S plotom totiž získajú aj množstvo praktických doplnkových funkcií, o ktorých pre obmedzený priestor mohli len snívať. Aj na malom priestore si tak môžu záhradu naplno užívať. Jednoduchým úkonom totiž premenia svoj plot na elegantné posedenie s pergolou, vonkajší gril, posilňovňu, či hoci aj vešiak na bielizeň alebo hojdačku pre deti. Všetko je to ukryté v module plotu a dá sa jednoducho vyklopiť, použiť a sklopením zase schovať a zachovať pritom voľný priestor bez zastavaných prvkov a bariér. 

 

fotoplotpergola 

Ste majiteľom väčšej záhrady? Potom určite uvítate možnosť vytvoriť si výberom tohto plotu jedno príjemné útulné zákutie, v ktorom si život vonku dokonale užijete.


Praktické a štýlové riešenie aj na balkón


Množstvom funkčných riešení prekvapia aj balkónové zásteny. Majitelia bytov takto môžu vyriešiť umiestnenie kvetináčov, posedenie so stolíkom, úložný priestor, sušiak na bielizeň a nielen to.

 

fotoplotbalkonSofistikovaný systém zaujme inteligentným riešením priestoru, ale aj čistým severským dizajnom. Jeho základom je sibírsky smrekovec, ktorý v kombinácii so stabilnou oceľovou konštrukciou nepotrebuje ďalšiu povrchovú úpravu. Celý systém je jednoduchou skladačkou, ktorú zvládne každý. Navyše väčšina modulov funguje aj v takzvanej susedskej verzii pre obojstranné využitie.


„Vložili sme do plotu jednoducho všetko, čo si ľudia prajú, ale na malom priestore si to nemohli dopriať,“ opisujú autori tohto inšpiratívneho projektu. A plot tak dáva zmysel. Nedávno to ocenili aj na prestížnej medzinárodnej dizajnovej súťaži THE RED DOT AWARD. Moravská firma AITAA, ktorá kladie dôraz na udržateľnosť, ekológiu a lokálny rozvoj, si z nej odniesla hneď niekoľko trofejí.

 


Zdroj, foto a vizualizácie: AITAA

 

Pin It