Batériová technika je synonymom výkonnosti, dynamiky a pohybovej nezávislosti. Batérie si pomaly, ale isto, svoju cestu dláždia aj do záhrad. 

 

kaercheraku1

 

Takto poháňané zariadenia môžete dostať prakticky kamkoľvek a silou sa často vyrovnajú ich elektrickou šnúrou viazaným alternatívam.
V znamení tohto trendu sa nesú aj Kärcher aku pomocníci do záhrady, ktorých „srdcom“ sú výkonné lítium-iónové články, ako aj zosúladená elektronika, umožňujúca batériám vysokú efektivitu, slobodu a mobilitu v exteriéri.

 

Záhradní pomocníci na batérie sú rýchlo pripravení na použitie a navyše, jednu batériu ( 18 V alebo 36 V) môžete použiť aj v ďalších zariadení, ktoré patria do príslušnej rady. Pomocou technológie reálneho času majú používatelia vždy prehľad o stave vymeniteľných batérií, a tak vždy vedia, ako dlho im batéria ešte vydrží. V prípade vybitia ju dáte jednoducho nabiť alebo použijete náhradnú.

 

Aký je rozdiel vo výkonne batérií?

 

Akumulátoroví pomocníci do záhrady s kompaktnou a výkonnou 18 V batériou sú určení pre menšie až stredne veľké domy a záhrady. Ako príklad možno uviesť, že aku kosačka na trávu LMO 18-33, ktorá disponuje 18 V batériou dokáže na jedno nabitie pokosiť 250 m2 trávnika. Výkonnejšia 36 V batéria sa používa v zariadeniach, ktoré musia spĺňať vyššie požiadavky na výkon a perfektne sa hodia pre veľké domy a záhrady. Aj tu možno ako príklad uviesť, že aku kosačka na trávu LMO 36-40 s 36 V batériou pokosí na jedno nabitie až 550 m2 trávnatej plochy.

 

kaercheraku2

 

Obrovská sila tlaku aj na baterky

 

Už niekoľko rokov sa veľkej obľube v záhradách tešia vysokotlakové čističe, ktoré poslúžia na čistenie terasy , záhradného nábytku, chodníkov, parkovacieho státia, ale aj fasád či exteriéru áut. Čo však v prípade, že na terase nemáte elektrickú prípojku? Bezkáblový inovatívny aku čistič stačí len zapojiť do hadice a môžete začať. Špeciálny prístroj KHB 5 je napríklad vďaka mimoriadne dobre navrhnutému usporiadaniu čerpadla, motora a batérie pohodlný na držanie v ruke a prináša maximálnu flexibilitu pohybu. Vďaka efektívnemu a súčasne šetrnému strednému tlaku sa aku čistič ideálne hodí na rýchle vyčistenie záhradných strojov, záhradného nábytku, motocyklov v prípade potreby aj na mnohé iné čistiace práce okolo domu.

 

kaercheraku3

 

Bez kábla a bez limitu

 

Batérioví pomocníci sú skladní a predstavujú techniku budúcnosti. Aj pri nich je však potrebné dodržiavať základné bezpečnostné pravidlá a dodržiavať odporúčané pokyny údržby. Tak, ako všetky ostatné batérie, aj aku batérie sa skladujú mimo dosahu detí, v čistom a suchom prostredí, v uzavretom priestore, oddelene od nabíjačky a zariadenia, v nepriepustnom obale a pri odporučenom teplotnom rozsahu. Li-Ion batérie by sa nikdy nemali skladovať plne nabité ani vybité. Inovatívna technológia riadenia kapacity batérií automaticky čiastočne vybije batérie Battery Power na 70 %, za predpokladu, že kapacita batérie má viac ako 70 % a nepoužíva sa dlhšie ako 21 dní. Vďaka procesoru vo vnútri batérie je takto batériu možné bezpečne skladovať a zabezpečiť jej tak dlhú životnosť. V rámci každej napäťovej platformy ( 18 V a 36 V ) sú oba rozsahy plne kompatibilné. Domácnosť a záhrada tak môžu zdieľať obe platformy, avšak batérie sú kompatibilné iba v rámci rovnakej napäťovej platformy, to znamená 18 V batérií so zariadeniami 18 V a 36 V batérií so zariadeniami 36 V. Životnosť batérie je okolo 1000 nabíjacích cyklov.

 

Zdroj a foto: Kärcher

 

 

 

Pin It