Pozorovanie vtákov môže byť zaujímavou formou zábavy. Vtáci sú zároveň v záhrade mimoriadne prospešní. Ako im pomôcť? Napríklad inštalovaním štýlového kŕmidla.

 

krmitkoplastiavianoce

 

V posledných rokoch je vtákov menej, ubúda ich predovšetkým v mestách. Vrátiť prírodu naspäť k ľuďom pritom nie je až tak zložité. Efektívnym pomocníkom sú aj vtáčie kŕmidlá. Tie môžu byť zároveň aj pekným vianočným darčekom. A to nielen pre deti.


Kolekciu plastových kŕmidiel pre vtákov, napríklad z produktovej rady Urbalive od spoločnosti Plastia, zakúpite v e-shope www.plastia.eu  a vo vybraných záhradných centrách a hobbymarketoch.
Na vývoji kŕmidiel firma úzko spolupracovala s Českou spoločnosťou ornitologickou.


Kŕmidlá z rady Urbalive ponúkajú:


- dve prevedenia v niekoľkých farebných variantoch,


- sú z dielne mladých českých dizajnérov,


- hodia sa pre voľne žijúce vtáky, do záhrady aj na balkón,


- je možné zavesiť ich alebo pripevniť na tyč alebo zábradlie,


- plastové prevedenie umožňuje ľahšiu údržbu a tým zabraňuje prenosu vtáčích chorôb,


- vyznačujú sa nízkou hmotnosťou,


- umožňujú jednoduché a rýchle dopĺňanie kŕmenia,


- vďaka zásobníku nie je potrebné krmivo dopĺňať denne.

 

plastiakrmitkaclanok

 

Nezabudnite, že...

s kŕmením vtákov by sa malo začať už v novembri.


Sťahovavé vtáky sú už preč a tie, čo u nás prezimujú, si musia na nové kŕmidlo chvíľu zvykať. Počas mrazov a v dobe, kedy je veľa snehu, je dobré dávky kŕmenia zvyšovať. Pri kŕmení vtákov je dôležitá pravidelnosť.
Vyberajte kŕmidlo so strieškou a ohradou. Strieška kŕmidla by mala byť dostatočne veľká a široká, aby zabránila dažďu a snehu jedlo pre vtákov rozmočiť. Zvýšené okraje, tzv. ohrada, zas slúži k tomu, aby semienka a ostatné vtáčie dobroty z kŕmidla nevypadávali.


Pri hľadaní správneho miesta, kam kŕmidlo upevniť, majte na pamäti dve veci – kŕmidlu bude lepšie v závetrí a nesmú mať k nemu prístup mačky.

 

Zdroj a foto: Plastia

Pin It