K tým najkrajším patrí pontedéria srdcovitá, ktorá rozkvitá v tomto období. Zaujímavé sú nielen jej modré kvety, ale aj sviežo zelené listy.

 

pontederia

 

Pontedériu (Pontederia cordata) dostanete kúpiť v dobre zásobených záhradníctvách a hobby marketoch, vždy v oddelenia s vodnými rastlinami. Vysadiť si ju môžete ešte v tomto období. Ak máte dostatok miesta, kúpte si aspoň tri rastliny. Tie vám zakrátko vytvoria nádherný súvislý porast, ktorý každoročne pekne rozkvitne.


Rastlinu môžete pestovať v plytčine jazierka alebo na jeho brehu, avšak za predpokladu, že tu bude vlhkejšia až bahnitá výživná pôda. Najlepšie jej ale bude vyhovovať umiestnenie vo vody, pričom jej výška by mala byť aspoň 40 cm. Škodí jej dlhodobé presychanie substrátu.


Okrem jazierok sa uplatní aj pri záhradných potokoch a v kúpacich jazierkach. Pestovať ju môžete aj v jazierkach v nádobách avšak počítajte s tým, že sa môže veľmi rozrásť.
Pontedéria prosperuje na slnečnom mieste, v nižších lokalitách spoľahlivo prezimuje vonku, ideálne v prvých rokoch po výsadbe zakrytá lístím. dk

 

Pin It