Ak máte skalku a potrebujete si do nej doplniť nové rastliny – skalničky, na jar je ideálna doba na ich nákup. Hneď po kúpe si rastliny, hoci aj v kvitnúcom stave môžete vysadiť.

 

skalnicky2019

 

Kvitnúce lomikamene, horce, floxy, taričky, tarice, arábky, rozchodníky, poniklec, hlaváčiky a ďalšie druhy sú teraz v predaji nielen v dobre zásobených záhradníctvách ale aj na záhradníckych veľtrhoch a špeciálnych výstavách skalničiek. Zakúpené skalničky si môžete vysadiť do skaliek, kvetinových múrikov, štrkových záhonov ale aj do kameninových nádob do tzv. skalky v nádobe alebo do kamenných korýt. Možností je veľmi veľa.


Pri výbere sa nenechajte zlákať atraktivitou rozkvitnutej rastliny. Vždy si premyslite, či máte pre rastlinu vhodné miesto. Zároveň zvážte, či vybraná rastlina bude mať u vás vhodné podmienky. Väčšina skalničiek žiada slnečné miesto s priepustnou a na živiny chudobnou pôdou. Zároveň nezabúdajte, že menej je viac, preto hlavne na menší priestor nenakupujte príliš veľa druhov skalničiek. Každá vysadená skalnička by mala mať okolo seba dostatok priestoru na rozrastanie.


Okrem skalničiek, ktoré často na jar pútajú krásnymi kvetmi je vhodné poobzerať sa aj po miniatúrnych drevinách – ihličnanoch a listnáčoch. Takisto sa do skaliek hodia a jar je vhodnou príležitosťou na ich výsadbu.dk

Pin It