Počas zimy si môžete kúpiť rozkvitnuté čemerice čierne. Okrem nich existujú aj iné druhy čemeríc. Tie rozkvitajú koncom zimy a počas jari. Mnohé sú v predaji a môže to byť šanca získať ich.

 

nove cemerice

 

Sortiment čemeríc je prekvapivo rozsiahly, mnohí netušíte, aké ďalšie zaujímavé druhy, okrem čemerice čiernej môžete pestovať. Netradične pôsobí trebárs čemerica smradľavá (Helleborus foetidus). Poobzerajte sa však teraz hlavne po zaujímavých kultivaroch čemerice východnej (Helleborus orientalis), ktorých ponuka sa za posledné roky mimoriadne rozrástla a v tomto období už začínajú byť v predaji.

Kvety mnohých kultivarov tohto druhu sú fascinujúce, prekrásne, jednoduché, plné alebo poloplné. Jednofarebné aj viacfarebné, často zaujímavo zdobené. Čemericu východnú môžete pestovať na záhonoch aj v črepníkoch na balkónoch, terasách a dvoroch. Nie je náročná, každoročne prekvapí väčším množstvom kvetov. Hodí sa do starších aj moderných záhrad. Nezaberie veľa miesta, preto sa hodí aj do menších záhrad a do predzáhradiek. 


Rastliny kvitnú podľa kultivaru od februára do apríla. Zoženiete ich v dobre zásobených alebo špecializovaných záhradníctvach, kúpiť si ich môžete celkom jednoducho aj prostredníctvom internetu od slovenských pestovateľov. dk

 

Pin It