Už koncom zimy sa môžete v byte potešiť pohľadom na rozkvitnuté jarné cibuľoviny. Vyberte si druhy, ktoré kvitnú dlhšie a z ich kvetov sa šíri príjemná vôňa.

 

vone 2022


K takýmto cibuľovinám patria najmä energicky pôsobiace narcisy, tradičné modrice alebo hyacinty. Ide o rýchlené rastliny, ktoré vám urobia radosť v predstihu, teda ešte predtým, kým sa objavia v záhrade. Keďže sa im prirodzene lepšie darí v exteriéri, vo vnútri môžu zostať len krátko. Umiestnite ich na svetlé a chladnejšie miesto, doprajte im vyššiu vzdušnú vlhkosť a postarajte sa o to, aby mali stále mierne vlhký substrát. V teplejších miestnostiach so suchším vzduchom vydržia krátko, často im tu zasychajú kvety alebo listy.


Rýchlené jarné cibuľoviny sa hodia na dekorovanie stolov, okenných parapetov, nízkych stolíkov a poličiek. Môžete si ich sústrediť do dekoratívnych kvetináčov či košíkov.


V predajni či záhradníctve si vyberajte mierne rozkvitnuté rastliny, tieto vám v byte vydržia dlhšie. Najlepší efekt docielite tým, že si spolu do jednej nádoby umiestnite alebo vysadíte niekoľko kusov z vybranej cibuľoviny. Aj preto je dôležité nakúpiť si ich v dostatočnom množstve. dk

Pin It