Ponuka byliniek a koreninových rastlín je teraz v záhradníctvach mimoriadne rozmanitá. Využite príležitosť a zaobstarajte si známe aj menej známe druhy a kultivary.

 

bylinky2021 nk


V tomto období si môžete zakúpené bylinky hneď aj vysadiť. Pestovať ich môžete v kvetináčoch na balkónoch a terasách ale aj vo voľnej pôde, tu sa im darí najlepšie. Na pestovanie vonku sa hodia len kvalitne zakorenené a bohato olistené bylinky zo záhradníctiev či trhovísk. Tie zo supermarketov na výsadbu von vhodné nie sú. Hodia sa na rýchlu spotrebu pri varení.


Teraz si okrem klasiky môžete zaobstarať aj zaujímavé, menej známe druhy, dokonca exotické, ktoré sa ale hodia len na výsadbu do kvetináčov. K takýmto patrí napríklad alojsia alebo eukalypt. Zoženiete aj zaujímavé kultivary s ozdobnými panašovanými listami alebo netradičné druhy mäty, pamajoránu, saturejky či bazalky.


Pred kúpou však dobre zvážte, či máte vo svojej záhrade pre bylinky ideálne podmienky. Väčšina z nich potrebuje slnečné a teplejšie miesto s priepustnou pôdou. Len niektorým viac vyhovuje polotieň. K takýmto patrí ligurček, mäta, vňaťový petržlen alebo pažítka. Keď chcete mať väčšie trsy, vysaďte si do skupiny aspoň tri rastliny, vždy v dostatočných rozostupoch.

Pin It