V tomto období dostanete kúpiť nielen známe druhy ako tulipány, narcisy, hyacinty alebo krókusy ale aj tie menej známe. Zároveň aj najnovšie kultivary.

 

cibuloviny2020 predaj

 


Ponuka je počas jesene rozsiahla, nakupovať môžete buď celé balenia cibúľ a hľúz (jednodruhové alebo zmesi) alebo aj po kusoch. Druhá možnosť je cenovo výhodnejšia, ide aj o kvalitnejší výsadbový materiál. Budete si totiž môcť jednotlivé cibule a hľuzy vybrať. Okrem hobbymarketov a predajní pre záhradkárov môžete cibule a hľuzy pohodlne nakupovať aj prostredníctvom internetu.


Vyplatí sa vždy si dobre premyslieť čo všetko kúpite. Menej je viac, platí to aj v tomto prípade. Zvážte, či máte pre cibuľoviny a na jar kvitnúce hľuznaté rastliny vo svojej záhrade dostatok miesta a ideálne podmienky. Najdôležitejšie je slnečné miesto a priepustná pôda. Odporúčam nekupovať z každého druhu len jeden kusov ale pokiaľ možno niekoľko. Výsledok bude na jar pôsobivejší.


Počas októbra ešte môžete bez obáv vysádzať cibule tulipánov, hyacintov, modríc, šafránov, koruniek, scíl a ďalších druhov. Na výsadbu narcisov, snežienok, bledúľ a tavolínov je ideálna skoršia jeseň.
Nakúpené cibule až do výsadby uskladnite na suchom a chladnom mieste. Najlepšie je ich samozrejme vysadiť čím skôr po kúpe. dk/Foto: Kvetinovecibulky.info  

 

Pin It