Závesné kvetináče sú obľúbené hlavne v Anglicku. U nás majú prednosť skôr klasické hrantíky, ktoré sa lepšie zavlažujú. V ponuke sú ale už aj samozavlažovacie závesné nádoby.

 

novinka plastia

 

Starostlivosť o sezónnu zeleň v samozavlažovacích závesných črepníkoch je oveľa jednoduchšia. Rastlinám sa v týchto nádobách výborne darí a nie je potrebné ich neustále zalievať. Vďaka pravidelnému prísunu vlahy sú atraktívnejšie, bohato olistené a krásne rozkvitnuté. Lepšie tiež odolávajú chorobám a škodcom. Využiť tieto pestovateľské nádoby môžete v exteriéri aj interiéri.


Do širokej ponuky závesných pestovateľských nádob značky Plastia, českej rodinnej firmy z Vysočiny, teraz pribudol dvojfarebný samozavlažovací kvetináč BERBERIS.


Ide o elegantný výrobok, ktorý sa pýši mnohými vychytávkami. Vďaka chytrému štupľu zostane voda vo vnútri a tak môžete kvetináč bez obáv zavesiť aj do interiéru. Pre vonkajšie použitie štupeľ naopak stačí vybrať, aby sa predišlo premokreniu substrátu. Alebo stačí popruh jednoducho odobrať a kvetináč postaviť na parapet alebo kvetinový stolík.


Každý kvetináč sa skladá z dvoch plastových nádob, vonkajšej a vnútornej, kombinuje dve farby. Vybrať si môžete z piatich farebných variant – modrá s bielou, terakota s béžovou, biela so zelenou, šedá so zelenou alebo béžovou a dvoch veľkostí nádoby, s priemerom 26 alebo 30 cm. Odnímateľný závesný pásik šedej farby umožní zavesenie s výškou 90 cm.

 


Obľúbené samozavlažovacie kvetináče BERBERIS, kam patrí aj táto novinka, sú dielom dvojice mladých českých dizajnérov zo štúdia WRKS a vznikli v spolupráci s profesionálnymi záhradníkmi.


Zdroj: Plastia

Pin It